Rīgā un Daugavpilī aiztur nelegālās televīzijas izplatītājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Pagājušonedēļ Valsts policija Rīgā un Daugavpilī aizturēja personas, kuras nodarbojušās ar nelegālās televīzijas izplatīšanu, nodrošinot tostarp aizliegto Krievijas propagandas kanālu apraidi. Daugavpilī aizturētais vīrietis nodrošinājis nelegālo televīziju 13 tūkstošiem mājsaimniecību plašā Latvijas teritorijā. Saistībā ar notikušo ir uzsākti kriminālprocesi, un tajos turpinās izmeklēšana.

21. martā policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes policisti aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti, kurš aptuveni 15 gadus Rīgas reģiona iedzīvotājiem nelicencēti un par maksu sniedza televīzijas pakalpojumus. Pēc aizturēšanas policisti veica virkni kratīšanu TV pakalpojumu sniedzēja un tā nelikumīgo pakalpojumu abonentu īpašumos. Kratīšanas laikā tika izņemts liels daudzums televīzijas signāla uztveršanas, formēšanas un izplatīšanas iekārtu.

Noskaidrots, ka persona sniegusi televīzijas pakalpojumus, izmantojot Krievijas reģistrētu raidsabiedrību – sabiedrības ar ierobežotu atbildību: "NTV – Plus", kā arī slēgtās akciju sabiedrības "Nacionālā satelītu komercsabiedrība", kura televīzijas pakalpojumus sniedz, izmantojot zīmolu "Trikolor" veidoto televīzijas saturu, kurā citu starpā iekļautas no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgtās TV programmas, piemēram, "MIR 24", "RTVi", "RBK", "Rossija RTR", "Rossija24", "TV Centr International".

Savukārt 23. martā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes citā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā veica virkni izmeklēšanas darbību Daugavpilī un Rīgā, tajā skaitā arī sešas kratīšanas, kuru rezultātā tika atrastas un izņemtas nelegālo televīziju pārraidošas ierīces, dokumentācija, datu nesēji un citi lietiski pierādījumi, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā, kā arī pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Policija ir noskaidrojusi 1988. gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziegumu. Iegūta informācija, ka persona ilgstoši ir nodrošinājusi nelegālās televīzijas pakalpojumus, šādā veidā pārkāpjot arī blakustiesības, nodrošinot vairāk nekā 13 tūkstošiem mājsaimniecību televīzijas pakalpojumu bez licences un atbilstošām tiesību īpašnieku atļaujām.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti ir aizturējuši vienu personu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu Krimināllikuma 148. panta pirmajā daļā paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

Tāpat marta beigās Iekšējās drošības birojs aizdomās par aizliegtu uzņēmējdarbību, nodrošinot piekļuvi Latvijā aizliegtajiem TV kanāliem, aizturējis Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu.

Likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pirms vienošanās ar TV pakalpojumu sniedzēju pārliecināties par tā sniegto TV pakalpojumu leģitīmo izcelsmi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes tīmekļvietnē, kā arī Eiropas Audiovizuālā satura observatorijas reģistrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti