Panorāma

Premjers iesaka lauzt līgumu par karavīru ēdināšanu

Panorāma

Šomēnes pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību Rīgā

Noslēdzas militārās mācības "Kristāla bulta 2023"

NATO grupas Latvijā komandieris pēc mācībām «Kristāla bulta 2023»: Esam gatavi šeit nodrošināt aizsardzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Trešdien, 29. martā, militāro mācību "Kristāla bulta 2023" ietvaros Ādažu poligonā norisinājās smagās kara tehnikas paraugdemonstrējumi ar kaujas munīcijas izmantošanu. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris Kreigs Higinss pēc mācībām atzina, ka "esam gatavi šeit nodrošināt aizsardzību".

Uz militāro paraugdemonstrējumu vietu Ādažu poligonā Latvijas un ārvalstu  žurnālisti šoreiz dodas vairākos kravas auto, kas parasti pārvadā karavīrus. Taču uz kāda meža ceļa konvojam no slēpņa uzbrūk ienaidnieks.

Mācību "Kristāla bulta" noslēguma  demonstrējumi notiek arī ar īstu kaujas munīciju. Un pat žurnālistu nogādāšana kaujas vietā notiek maksimāli pietuvināti reāliem apstākļiem. Šī mācību daļa gan notiek ar mācību munīciju.  Konvoju apsargājošie NATO karavīri uzbrukumu atsit, un žurnālisti laimīgi sasniedz poligonu, kur ar smagās militārās tehnikas un kaujas munīcijas izmantošanu tiek demonstrēta pretinieka pozīciju iznīcināšana.

Vispirms tanki apšaudē nospiež iedomāto pretinieku. Smagās tehnikas aizsegā ierodas militārie inženieri, kas atmīnē un iezīmē ceļu kājnieku kaujas mašīnām, lai tās var nogādāt pāri karalaukam kājniekus pretinieka pozīciju ieņemšanai.

Vienlaikus tiek stiprinātas prasmes ar helikopteru nogādāt drošībā ievainotos karavīrus.

Mācības "Kristāla bulta" kopā ar Latvijas bruņoto spēku Sauszemes mehanizēto kājnieku brigādi piedalās viens Dānijas bruņoto spēku bataljons, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa, kurai šīs mācības ir kaujas spēju sertifikācija.

"Virsnieki, ar kuriem izdevās aprunāties par mācību gaitu, bija ļoti apmierināti. Šādas mācības ir ārkārtīgi svarīgas, lai trenētu gan uzbrukuma, gan aizsardzības spējas arī šādos apstākļos," norādīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers savukārt pauda, ka "militārajā pasaulē visgrūtākās operācijas ir uzbrukuma operācijas. Mums izdevās veikt uzbrukuma operācijas ar visiem ārvalstu un NATO pārstāvjiem kopā. Tas ir ļoti labs rezultāts".

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris Kreigs Higinss atzina: "Galvenais vēstījums taktiskajā līmenī ir tāds, ka esam gatavi šeit nodrošināt aizsardzību.

Esam gatavi acumirklīgi veikt aizsardzības pasākumus, ja Krievija, tās sabiedrotie vai jebkādi citi potenciālie pretinieki mēģinātu apdraudēt Latviju vai Eiropu.

Mums šeit Latvijā ir moderni, kaujasspējīgi spēki, kas gatavi tam stāties pretī."

Mācību "Kristāla bulta" mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, kā arī pilnveidot prasmes izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti