Dienas ziņas

Aicina pieteikties dalībai Jauniešu Saeimā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājas jūrniecības koledžu pievieno RTU

Latvijā vecāko jūrskolu pievieno Rīgas Tehniskajai universitātei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vecākā jūrskola Latvijā – Liepājas Jūrniecības koledža, kurai drīz apritēs 150 gadi – trešdien, 29. martā, kļuvusi par daļu no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU). Īstenojot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānu par augstskolu konsolidāciju, šodien Liepājā starp abām izglītības iestādēm parakstīts nodomu protokols. Ministrijā skaidroja, ka koledžai pēc apvienošanas būs vieglāk piesaistīt investīcijas un tās audzēkņiem pavērsies plašākas iespējas darba tirgū.

Pagājušajā gadā RTU pievienojās Latvijas Jūrniecības akadēmija. Lai stiprinātu jūrniecības studijas, nolemts piesaistīt arī Liepājas Jūrniecības koledžu. IZM uzsvēra, ka RTU ir vadošā inženiertehniskā augstskola Latvijā un līdz ar to šī ir loģiska izvēle šādām pārmaiņām.

Liepājas Jūrniecības koledža
Liepājas Jūrniecības koledža

"Ieguvums ir tas, ka visa no valsts sektora atbalstīta un finansētā jūrniecības izglītība ir vienkopus. Tas nozīmē, ka daudz būtiskāk palielināsies sinerģijas, kādas var veidoties starp šīs jomas izglītības programmā un abām institūcijām, kuras tad būs Rīgas Tehniskās universitātes struktūrā," stāstīja IZM pārstāve Dace Jansone.

RTU pagaidām jaunu programmu izveidi vai kādas slēgšanu neapsverot, bet pievērsīšoties satura pilnveidošanai, kā arī paplašināšot koledžas audzēkņu tālāko studiju iespējas pēc absolvēšanas. 

"Es domāju, ka tas studentiem paver iespējas lielākas. Piemēram turpināt [studēt] RTU, ja viņi vēlas. Tāda lielāka klātesamība Liepājā. Mēs varēsim piesaistīt vairāk studentu," teica RTU rektors Tālis Juhna.

Liepājas Jūrniecības koledža
Liepājas Jūrniecības koledža

Liepājā ir viena RTU Inženierzinātņu fakultātes filiāle, un apvienošana Jūrniecības koledžas audzēkņiem pavērs iespējas izmantot kopējo infrastruktūru, kā, piemēram, bibliotēku, dienesta viesnīcas un tostarp RTU Liepājas studiju un zinātnes centru. Arī Liepājas Jūrniecības koledža bez atlīdzības nodos RTU īpašumā savas ēkas un mācību kuģi "Namejs."

RTU rektors uzsvēra, ka apvienošanai ir arī finansiāls ieguvums. "Caur papildu finansējumu, ko ministrija piešķirs, pilnveidot infrastruktūru, un konkrēti jūrniekiem ir nepieciešami simulatori, lai viņi varētu veikt jūrnieku sagatavošanu."

Liepājas Jūrniecības koledžas pārstāvji apvienošanos uztvēra pozitīvi, lai gan sākumā bijusi skepse, kā no konkurentiem kļūt par sadarbības partneriem.

"Mēs varam runāt par tālāk esošiem plusiem, kas nāk. Ir iespējami arī apvienošanas granti, kas paredzēti šādām pārejām, tad skatīsimies, kā mēs varam izmantot šo finansējumu. Rīgas Tehniskajai universitātei ir pietiekoši labi speciālisti, kas varētu inženierzinātnēs būt izmantojami mums," atzina Liepājas Jūrniecības koledžas direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Džeriņš.

"RTU ir plaši zināma iestāde ar daudz kontaktiem. Tas tikai uzlabos šīs visas iespējas. Pasniedzēji varēs braukt no vienas iestādes uz otru un tādā veidā, es domāju, palīdzēs attīstībai. Pagaidām pēc absolvēšanas plāns ir turpināt savu karjeras izaugsmi un arī to visu apvienot ar studijām. Kur es iešu tālāk, vēl neesmu izlēmis, bet, iespējams, tas būs uz RTU," teica Liepājas Jūrniecības koledžas 3. kursa audzēknis Dans Lileiko.

Šobrīd Liepājas Jūrniecības koledžā mācās vairāk nekā tūkstotis audzēkņu, apgūstot kuģu vadību, mehāniku un loģistiku. Pēc iestādes vadības teiktā – 98% absolventu strādā jūrniecības nozarē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti