Dienas ziņas

Pabeigta Austrumu slimnīcas uzņemšanas ēkas būvniecība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sedā izsolē pārdod piecus no deviņiem dzīvokļiem

Sedā izsolē pārdod piecus no deviņiem dzīvokļiem

Valmierā akūti trūkst mājokļu – gan privātmāju, gan dzīvokļu, tāpēc cenas ir augstas. Reizēm mājokļa iegāde var izmaksāt teju tikpat, cik īpašums Rīgā. Savukārt 26 kilometrus attālajā Sedā dzīvokļu cenas ir krietni zemākas. Mājokli iespējams iegādāties pat par nepilniem 2000 eiro. Tomēr nākamajiem dzīvokļu īpašniekiem jārēķinās gan ar lieliem apkures rēķiniem. 

Sedā aizvadītā gadsimta 50.–60. gados veidojās kūdras fabrikas ciemats. Toreiz šeit ieradās daudz strādnieku no Padomju Savienības un liela daļa palikusi Sedā. 

"Mūsuprāt [te], ir viss nepieciešamais cilvēkam, lai viņš primāri tur varētu dzīvot – gan aptieka, gan veikals," teica kāda sieviete, kas nevēlējās runāt kameras priekšā, bet ir gatava iegādāties dzīvokli šajā vietā.

Dzīvokļu trūkums mudina potenciālos pircējus lūkoties arī Sedas virzienā.

"Izvērtējot mūsu un vecāku finansiālās iespējas, sapratām, ka mēs nevaram atļauties Valmierā dzīvokļa iegādi, bet varētu izskatīt iespēju izsolē iegādāties dzīvokli Sedā un veikt remontdarbus," viņa turpina.

Maksimālā summa, ko būtu gatava maksāt Anna (vārds mainīts) par šādu dzīvokli – 6500 eiro. Pirmajā izsolē pārdoti pieci dzīvokļi. Viena dzīvokļa cena – ap diviem, trim tūkstošiem eiro. Salīdzinājumā – Valmierā divistabu dzīvokli var nopirkt, sākot no aptuveni 40 000 eiro.

Dzīvokļu jaunajiem īpašniekiem Sedā jārēķinās, ka būs nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi tā remontam. Sedā arī jārēķinās ar augstiem apkures rēķiniem. 

"460 eiro par dzīvokli trīsistabu un apkure četri eiro par vienu kvadrātmetru. Sociālais dienests atmaksā daļu no tās summas. Par pagājušo mēnesi – 214 eiro," stāsta iedzīvotāja Larisa.

Iemesls lielajiem rēķiniem ir māju sliktais tehniskais stāvoklis.

Nedod dievs, ja tajā mājā ir hibrīdā apkure, kur visa māja nav ar centrālo apkuri, bet daļēji ar centrālo apkuri, citiem ir kaut kādas krāsniņas. Līdz ar to dzīvokļiem, kuriem ir centrālā apkure, iznāk lielāks slogs," stāsta SIA "Valmieras namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks.

Tuvākajā nākotnē plānots arī divas mājas siltināt, piesaistot gan pašvaldības, gan Eiropas fondu līdzekļus.

Nākamā dzīvokļu izsole Sedā plānota aptuveni pēc mēneša. Valmieras novada pašvaldībai Sedas pilsētā pieder ap 100 dzīvokļu. Šobrīd Sedā dzīvo apmēram 1200 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti