4. studija

Kā rīkoties, ja preses izdevums pārstāj iznākt?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija

Kāpēc ziedojumu krava no Rīgas tā arī nav nonākusi līdz adresātam?

Rīgā teju pusotru gadu ielas malā pamests busiņš ar humāno palīdzību

Jau teju pusotru gadu Rīgā stāv pamests mikroautobuss, piepildīts ar humāno palīdzību, kas, visticamāk, bija paredzēta Ukrainas iedzīvotājiem. Rīgas Pašvaldības policijā skaidroja, ka līdz šim nav bijis saņemts izsaukums par pamestu transportlīdzekli Laktas ielā. Auto pārvietošanu var veikt tikai tiesībsargājošās iestādes noteiktajā kārtībā.

Par Rīgā, Laktas ielā, pamesto transportlīdzekli Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" ziņoja Zigurds, kurš, pildot darba pienākumus, gandrīz katru dienu brauc tam garām. Pie mikroautobusa mētājas higiēnas preces un mazliet tālāk arī matrači, kas garnadžiem laikam nav bijuši iekārojami.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) apstiprināja, ka mikroautobuss ir "pamests jeb novietots ilgstošai stāvēšanai".

"Attiecīgās tranzīta numura zīmes transporta līdzeklim ir izsniegtas 2022. gada augustā un pat divas reizes. Zinot, ka tranzīta numura zīmēm derīguma termiņš ir piecas dienas, tad, ja transporta līdzeklis ir novietots no 2022. gada augusta, ar attiecīgo transporta līdzekli ceļu satiksmē nedrīkst piedalīties," norādīja CSDD Komunikācijas departamenta vadītājas vietnieks Mārtiņš Mālmeisters.

CSDD mājaslapā, ierakstot transportlīdzekļa tranzīta reģistrācijas numura zīmi, var uzzināt informāciju par auto un tā īpašnieku.

"4. studija" noskaidroja, ka mikroautobuss pieder uzņēmumam ar nosaukumu "SAIV atbalsta biedrība", kas reģistrēta Akadēmijas laukumā 1, Rīgā. Biedrības "Facebook" lapā redzams, ka tik tiešām tā savulaik veikusi humānās palīdzības braucienus uz Ukrainu. Šobrīd uz norādīto telefona numuru vairs neviens neatbild.

Kāpēc šis mikroautobuss pamests, CSDD nav informācijas. Ja īpašnieks to vēl gribēs kustināt, būs jāiziet tehniskā apskate un jāizņem jauna tranzīta numurzīme.

Kā var būt, ka tik ilgu laiku auto stāv pamests un neviens par to neinteresējas?

Mālmeisters norādīja – ņemot vērā, ka 2022. gada augustā transportlīdzeklim divas reizes tika izsniegtas tranzīta numura zīmes, tad, visticamāk, bijis plāns to izvest no Latvijas. Iespējams, auto nebija tehniskā kārtībā vai arī bijis kāds cits cilvēciskais faktors. Ja nav stāvēšanas aizlieguma zīmes un policijā netiek saņemts izsaukums, tad auto tur var sarūsēt un mantas iekšā sapūt.

Transportlīdzekļa pārvietošanu var veikt tikai tiesībsargājošās iestādes. Policija līdz šim nebija saņēmusi izsaukumu vai informāciju par ilgstoši pamestu mikroautobusu Laktas ielā.

"Bet esam reaģējuši un šodien tika izrakstīta brīdinājuma uzlīme, kas noteiks termiņu, kurā transportlīdzekļa īpašniekam ir jāpārvieto savs transportlīdzeklis. Ja tas netiks izdarīts, tad arī varēsim lemt par transportlīdzekļa evakuāciju," skaidroja Rīgas Pašvaldības policijas komunikācijas speciāliste Ērika Verze.

To, ka transportlīdzeklis ir pamests, var redzēt pēc vizuālām pazīmēm, – tukšas riepas, netīrīti vējstikli un sakrājušās pērnās lapas.

Rīgas Pašvaldības policijā skaidroja, ka transportlīdzekli par ilgstoši atstātu uz ceļa var atzīt trīs gadījumos: "Ja tas atrodas vietā, kur apstāties un stāvēt ir aizliegts ilgāk par 8 stundām kopš brīža, kad vadītājam klāt neesot, ir izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols, paziņojums. Ja transporta līdzeklis atrodas uz ceļa ilgāk par 45 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme. Ja transporta līdzeklis atrodas uz ceļa ilgāk par 15 diennaktīm, ko arī apliecina brīdinājuma uzlīme, un tam nav izieta tehniskā apskate."

"4. studija" bija lieciniece tam, kā pašvaldības policijas ekipāža ieradās Laktas ielā un novietoja aiz aizsargstikla brīdinājumu par to, ka transportlīdzeklis jāpārvieto 15 dienu laikā, jo tas ir bez tehniskās apskates.

Ja īpašnieks nebūs pārvietojis savu transportlīdzekli, tad policija izsauks evakuatoru un pārvietos to uz īpašu stāvvietu. Par šo pakalpojumu nāksies maksāt auto īpašniekam. Ja notiks šis scenārijs, tad ziedojumi paliks mikroautobusā, jo tas ir privātīpašums.

Diemžēl skumji ir tas, ka saziedotās mantas "SAIV atbalsta biedrība" pusotra gada laikā tā arī nav papūlējusies pārvietot uz citu vietu vai nogādājusi adresātam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti