Dienas ziņas

Sedā izsolē pārdod piecus no deviņiem dzīvokļiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Reģionos akūti jūtams bērnu speciālistu trūkums

Reģionos akūti jūtams bērnu veselības speciālistu trūkums

Dažādu speciālistu veiktās apskates jau vairāku gadu garumā Latvijas reģionu mazākās pilsētās nodrošina mobilais bērnu veselības busiņš. Vecāki novērtē iespēju aizvest bērnu pie ārsta bez ilgas gaidīšanas rindā un vairākām stundām ceļā. Dienas laikā busiņa speciālisti apskata pat līdz 50 bērnu un jauniešu.

Veselības un sociālās aprūpes centra pagalmā Viļānos piestājis mobilais bērnu veselības busiņš. Tā ir iespēja vietējiem vecākiem reizi mēnesi nogādāt bērnu apskatei pie kāda no speciālistiem, kuru reģionā trūkst. Šī jau ir trešā vizīte, un kopumā Viļānos jau vairāk nekā 100 bērnu saņēmuši bezmaksas pakalpojumus.

"Pirmajā reizē mēs izmantojām iespēju būt pie acu ārsta. Šodien mēs apmeklējām neirologu. Mūsu reģionā – ne Preiļos, ne Rēzeknē – nav tāda plaša piedāvājuma ar speciālistiem, kas piedāvātu pakalpojumus tieši bērniem," atzina Tatjana, mamma no Viļāniem.

Savukārt Anastasija stāsta, ka bērns bijis sajūsmā par lielo autobusu, kurā pieņēmis ārsts: "Ka šeit kaut kas ir jauns, kabineti nav tādi kā slimnīcā. Ejot ārā, bija pasniegtas dāvanas – burkāni."

Gan vecāki, gan ārsti norāda – bērnu veselības speciālistu trūkums reģionos ir stipri jūtams. Kā piemēru min bērnu acu ārstu, pie kura jau tagad rindā ir jāgaida pusgads.

"Pieraksts ir ļoti ilgs, un ne visi var visus ārstus apmeklēt tepat uz vietas. Jābrauc uz Rīgu, Daugavpili – lielajām pilsētām," stāsta veselības un sociālās aprūpes centra "Viļāni" vadītāja Jūlija Ņesterova.

Veselības busiņš sadarbojas ar skolām, bērnudārziem, slimnīcām un aprūpes centriem visos reģionos. Tiek nodrošinātas profesionālas neirologa, acu ārsta, dermatologa, ķirurga, fizioterapeita, logopēda un vēl teju desmit citu ārstu vizītes, tādējādi atvieglojot vecākiem kā finansiālo slogu, tā arī laiku.

"Mūs ļoti nogurdina ceļš. Kad bērnam jāiet pie ārsta, viņš ir noguris, viņš jau grib uz mājām, bet mums vēl ir atpakaļceļš. Mēs vedām ļoti maziņu, kad viņam vēl bija četri mēneši. Bija ļoti grūti," teic Anastasija.

Tikmēr veselības veicināšanas koordinatore Diāna Niedra piebilst, ka arī finansiāli grūti: "Ja tev ir divi, trīs bērniņi jāaizved pie daktera, tad tā ir visa diena, un naudiņa vajadzīga arī degvielai, ēšanai un ceļam."

Veselības busiņš reģionos darbojas jau no 2008. gada. Tā pakalpojumus organizē ārzemju labdarības organizācija"Ronald McDonald House Charities Latvija", ik gadu sniedzo 5000 bezmaksas konsultāciju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti