Dienas ziņas

Pārtikas preču cenu zīmēs jānorāda produkta ražotājvalsts

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pabeigta Austrumu slimnīcas uzņemšanas ēkas būvniecība

RAKUS jaunajā neatliekamās medicīnas klīnikā varēs uzņemt vismaz 300 pacientu

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) ceturtdien, 29. februārī, no būvniekiem pieņēmusi jauno Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas ēku. Nav gan zināms, kad ārsti tajā sāks strādāt un uzņemt pacientus, jo telpās vēl nepieciešams aprīkojums, saimniecības preces, kā arī navigācija apmeklētājiem. Ēka ir vairāk nekā 4000 kvadrātmetru liela, un apmaldīties tajā var viegli. 

Gaiļezera slimnīcā šodien svinīgi atklātā ēka ir viena no modernākajām Baltijā. Tās vērtība ir visaugstākie starptautiskie epidemioloģiskās drošības standarti.

Austrumu slimnīcas pārziņā ir Infektoloģijas centrs, taču tā līdzšinējās telpas nav atbilstīgas pacientu vajadzībām. "Šeit, piemēram, ventilācijas sistēmā ir iestrādāta gaisa dezinfekcija, kas nozīmē to, ka nepārtraukti cirkulējošais gaiss sistēmā visu laiku tiek dezinficēts," stāsta Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. 

Mācoties no kovida pandēmijas un citas pieredzes, ir jābūt gataviem jebkāda veida ārkārtas situācijai, piemēram, jaunai pandēmijai, ārējam uzbrukumam vai citai katastrofai, saka Višņakovs.

Ik dienu Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā vēršas 200–250 cilvēku.

"Un šis skaitlis faktiski tikai palielinās, un tas neapšaubāmi ir liels slogs slimnīcai," atzina RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Klīnikas jaunajā korpusā vienlaikus uzņemt varēs 300 pacientu, taču ēka veidota tā, lai nepieciešamības gadījumā palīdzētu lielākam skaitam cilvēku.

Ārsti norāda, ka viņiem ir pārāk daudz darba, lai lieki sajūsminātos par klīnikas paplašināšanos, taču var redzēt, ka viņi to novērtē.

"Cik man ir zināms un ko es varu teikt, šeit ir ievietotas vislabākās tehnoloģijas, kas vien ir pieejamas, ir ieguldīti lieli finanšu resursi, finanšu līdzekļi, un kopumā es vērtēju 10 no 10," sacīja Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītāja vietnieks Genādijs Ričards Rusanovs.

Slimnīcas valdē norāda, ka šis ir tikai sākums slimnīcas turpmākai pilnveidošanai. Te sliesies arī jauns infekciju slimību komplekss.

"Mums ir diezgan ambiciozi mērķi, mēs būvēsim nākotnes slimnīcu, koncentrējot pakalpojumus Hipokrāta ielas teritorijā, mēs plānojam pārvirzīt šeit divus stacionārus," pavēstīja RAKUS valdes loceklis Kaspars Plūme. 

Tas nozīmē, ka Austrumu slimnīcas teritorijā pie Gaiļezera nākotnē atradīsies arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, kā arī Infektoloģijas centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti