LTV: Rīgas domes darbinieks Vaivods varētu būt iesaistīts lidostas zemes lietā

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, kuru nedēļas sākumā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un pār kuru krīt aizdomu ēna par liela apmēra kukuļa piedāvāšanu, varētu būt iesaistīts tā dēvētajā "lidostas zemes lietā", liecina LTV rīcībā esošā informācija. 

Vairākus zemesgabalus kopumā gandrīz 389 tūkstošu kvadrātmetru platībā Rīgas dome pārdeva izsolē 2022. gadā. Investors par tiem samaksājis 5,7 miljonus eiro un plānojis tur celt loģistikas noliktavas.

Tagad šķietami visas puses kļuvušas par situācijas ķīlniekiem, Rīgas domei saņemot vēstuli no Ģenerālprokuratūras par prettiesisku neapbūvētās zemes privatizāciju, jo zeme ir nepieciešama lidostas turpmākai attīstībai, un nosakot, ka līdz 23. februārim domei ir jāatgūst zemesgabali savā īpašumā.

Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo neoficiālo informāciju Vaivods varētu būt bijis iesaistīts, lai palīdzētu atrisināt īpašumtiesības. 

KONTEKSTS:

Pašvaldība saņēmusi ģenerālprokurora iesniegumu par prettiesisku neapbūvētas zemes privatizāciju valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka turpmākajai attīstībai nepieciešamajā teritorijā, tāpēc Rīgas domei jālemj par īpašumtiesību atjaunošanu uz izsolē pārdotajiem 22 zemesgabaliem, kas nepieciešami lidostas attīstībai.

Prokuratūras ieskatā, pašvaldība privatizācijas procesā nav izvērtējusi zemesgabalu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju vai valsts vai pašvaldības komercdarbības veikšanai, un visi 22 zemesgabali atrodas Rīgas lidostas turpmākai attīstībai nepieciešamajā teritorijā.

Ģenerālprokurora iesniegums uzliek pašvaldībai par pienākumu atjaunot tās valdījuma un īpašuma tiesības uz 22 zemesgabaliem un apturēt šīs teritorijas lokālplānojuma izstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti