Panorāma

Pārtikas preču cenu zīmēs jānorāda produkta ražotājvalsts

Panorāma

Jēkabpils novadā evakuē cilvēkus; ūdens līmenis kāpj

Krievijas armijas simbolika pie Jelgavas šosejas aizkrāsota

Krievijas armijas simbolika pie Jelgavas šosejas beidzot aizkrāsota

Valsts policijā joprojām turpina ienākt ziņas par militāro agresiju un totalitāro režīmu slavinošo simbolu jeb konkrētāk Krievijas armijas izmantoto burtu Z un V publisku izmantošanu. Pērn reģistrēti vairāk nekā 580 šādi gadījumi. Šādu pārkāpumu skaitam ir tendence samazināties, taču ik pa laikam gadās kādi jauni izlēcieni, viens no tiem šonedēļ fiksēts autoceļa A8 jeb tā sauktās Jelgavas šosejas malā.

Neskatoties uz iedzīvotāju sūdzībām, vairākas dienas nebija atbildīgo personu reakcijas. 

Krievijas armiju slavinošie simboli – latīņu alfabēta burti Z un V – uz pieturas "Olaines stacija" Jelgavas šosejas malā parādījās šīs nedēļas sākumā. Viens no pirmajiem tam uzmanību pievērsa autovadītājs un tā sauktā "tviterkonvoja" regulārs dalībnieks Atis.

"Otrdien šo pamanīju, braucot no Rīgas. Un es zvanīju uz 110, kas uz policijas mašīnām norādīts kā ārkārtas tālrunis. Viņi to pieņēma, visu saprata. Viņi teica, ka nodošot Olaines pašvaldības policijai," stāstīja Atis.

Bet "nekas tur nebija darīts trešdien vēl, tad es zvanīju uz "Latvijas Valsts ceļiem". Viņi man atbildēja, ka tas ir "A" kategorijas ceļš, un viņiem pēc rokasgrāmatas vai pēc instrukcijas tas jāapseko tikai nedēļas laikā. Kad tā novēršana būs, to vispār viņi man nezināja pateikt," stāstīja Atis.

Par atbildīgo iestāžu kūtrumu Atis sūdzējies "tviterkonvoja" organizatoriem, kuri par to cēla trauksmi sociālajos tīklos.

Arī Olaines novada pašvaldība tam bija pievērsusi uzmanību un informējusi gan Valsts policiju, gan "Latvijas Valsts ceļus", kas ir pieturas īpašnieki. 

Taču vēl ceturtdienas rīta, kad pie pieturas ieradās Latvijas Televīzija, aizliegtie simboli tur rēgojās.

Neilgi pēc LTV ierašanās apsekot situāciju ieradās arī "Latvijas Valsts ceļu" un uzņēmuma "Latvijas Autoceļu uzturētājs" pārstāvji.

Viņi solīja – turpmāk šādos gadījumos reaģēšot ātrāk nekā uz parastajiem grafiti vai ķēpājumiem.

"Mums varbūt iekšēji arī jāpārvērtē, ka tiešām, kad ir informācija par nacistiskiem simboliem, šo darbu izvērtēšanu vajadzētu pārcelt uz ātro reaģēšanu," sacīja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" valdes loceklis Verners Akimovs.

"Uz šādām lietām noteikti – arī darbiniekiem ir pateikts, ja tas nav pēc tipveida darbiem, šādās situācijās ir jāreaģē un jāinformē vadība," viņš piebilda.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus par līdzīgiem ķēpājumiem ziņot uz informatīvo tālruni 80005555 vai valsts policijai pa numuru 110.

Bet pēc uzņēmumu pārstāvju ierašanās ceturtdienas rītā drīz vien klāt bija arī tehniskie darbinieki ar krāsu spaiņiem un pindzelēm, un drīz jau pietura bija kā jauna, bez ideoloģiskiem kontekstiem un ķēpājumiem.

Valsts policija par šo gadījumu sākusi Administratīvā pārkāpuma procesu par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā. Fiziskai personai par to draud soda nauda līdz 350 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti