Rīgas centrā par satiksmes aizliegumu pārkāpšanu sodīti vairāk nekā 100 kravas auto šoferi

Pēc jaunās satiksmes organizācijas ieviešanas Rīgā, kas aizliedz kravas transportlīdzekļu satiksmi cauri pilsētas centram, sods piemērots jau 111 pārkāpējiem, no kuriem aptuveni divas trešdaļas bijuši ārvalstu pārvadātāji, informēja Rīgas pašvaldība.

Pašvaldībā atgādināja, ka pēc Austrumu maģistrāles atklāšanas pilsētā jau teju divas nedēļas cauri pilsētas centram ir aizliegta kravas transportlīdzekļu tranzīta satiksme. Pirmajās dienās Rīgas pašvaldības policija (RPP) noteikumu pārkāpējus brīdināja, bet kopš pagājušās nedēļas sākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Pagājušajā nedēļā kravas transportlīdzekļu tranzīta satiksmi RPP uzraudzīja nepārtraukti, bet, pieaugot vadītāju informētības līmenim, šonedēļ satiksmi plānots kontrolēt patrulēšanas režīmā.

Kravas auto tranzīta satiksme abos virzienos aizliegta uz Akmens tilta, Krasta ielas posmā no Salu tilta līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai, no Ģenerāļa Radziņa krastmalas līdz 13. janvāra ielai, 11. novembra krastmalas posmā no 13. janvāra ielas līdz Vanšu tiltam, kā arī Eksporta ielas posmā no Vanšu tilta līdz Hanzas ielai.

Kravas transporta kustības izmaiņas
Kravas transporta kustības izmaiņas

Kā norādīja pašvaldībā,

šie ir tikai pirmie tranzīta satiksmes aizliegumi no plašāka aizliegumu plāna, kas izmaiņas paredz arī Brasas un Grīziņkalna apkaimēs, liedzot tranzīta satiksmi, piemēram, pa Pērnavas, Zirņu un Senču ielu.

RPP skaidroja, ka par zīmes "Kravas automobiļiem braukt aizliegts", kas attiecas uz kravas automobiļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām, neievērošanu transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu 30 eiro apmērā.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem (piemēram, autoceltņiem), kas brauc veikt darbus zonā, kura apzīmēta ar konkrēto ceļa zīmi. Tāpat  306. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, ar kuriem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā notiek vadīšanas iemaņu pārbaude.

Rīgas pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus būt vērīgiem un ņemt vērā jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti