Rīga kopā ar Turīnu plāno jaunas dronu tehnoloģijas pašvaldības policijas darbā par 900 000 eiro

Lai aizsargātu vidi un paaugstinātu sabiedrības drošību, Rīgas dome kopā ar Itālijas pilsētas Turīnas pašvaldību un abu valstu uzņēmumiem pirmdien sāks gatavoties jaunu dronu izmantošanai.

Atšķirībā no esošajiem droniem jaunie būšot autonomi. Tas nozīmē, ka tie varēs lidot un pārraidīt informāciju, policijas nevadīti. Lai tos ieviestu, nepieciešams izbūvēt atbilstošu infrastruktūru. Ar tādiem droniem likumsargi patrulēs Ķīšezera un Vecāķu apkārtnes. To Latvijas Radio teica Rīgas pašvaldības policijā, norādot, ka četri autonomi droni galvaspilsētā varētu parādīties pēc trim gadiem.

Andrejs Aronovs par jauno dronu tehnoloģiju
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs skaidroja: "Plānojam izmantot autonomu dronu, patrulējot Ķīšezera un Vecāķu akvatorijās, proti, Rīgas jūras līča krasta zonu un Ķīšezeru. Šie droni nodrošinās, pieņemsim, iespējamo vides pārkāpumu, [piemēram], piesārņojuma, maluzvejniecību, kuģošanas kontroli. Bez tā visa nākotnē mēs ļoti ceram, ka izdosies arī integrēt ar mākslīgā intelekta rīkiem, un, izmantojot siltuma kameras vienlaikus ar parasto kameru, tas būs ievērojams atbalsts arī mūsu glābējiem vismaz uzraudzīt peldvietas zonu."

Rīgas dome plāno sadarboties tieši ar Turīnas pašvaldību, jo tā dronus plaši izmantojot publisko pasākumu uzraudzībai.

Tikmēr Rīgas digitālajā aģentūrā prognozē, ka pilotlidojumi varētu notikt jau nākamgad.

Atšķirībā no esošiem droniem jaunie būs autonomi. Tas nozīmē, ka tie varēs lidot un pārraidīt informāciju policijas nevadīti. Lai tos ieviestu, nepieciešams izbūvēt atbilstošu infrastruktūru. Ar tādiem droniem likumsargi patrulēs Ķīšezera un Vecāķu apkārtnes. To Latvijas Radio teica Rīgas pašvaldības policijā, norādot, ka četri tādi lidaparāti sākt patrulēt varētu pēc trim gadiem.

Tikmēr Rīgas digitālajā aģentūrā prognozē, ka pilotlidojumi varētu notikt jau nākamgad. Par projekta mērķi pastāstīja aģentūras direktors Arnis Gulbis:

Ar dronu mēs varam tikt tālāk, ātrāk, precīzāk. Var saprast, vai kāds jūrā ir aizpeldējis pārāk tālu vai ir kādi zemledus makšķernieki un tā tālāk.
Latvijas Radio: Jūs no Turīnas ņemsiet pieredzi vai kopā strādāsiet?
Mēs esam šī projekta vadošais partneris. Faktiski Turīna vairāk mācīsies no mums, nekā mēs no Turīnas.
Kāpēc?
Acīmredzot, mums ir šī tehnoloģiskā vilkme, vēlme mēģināt jaunas lietas. Turīna pēc ģeogrāfiskā izkārtojuma ir līdzīga Rīgai.

Rīgas domē Latvijas Radio atklāja, ka galvaspilsētai projekts izmaksās vairāk nekā 900 tūkstošus eiro, no kuriem ap trim ceturtdaļām segs Eiropas Savienība, bet 230 tūkstošus eiro segs pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti