Rīta Panorāma

Pēta sienu un griestu gleznojumus Rīgā

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Ārpolitikas institūta direktoru Kārli Bukovski

Iedzīvotājus Rīgā aicina ziņot par bīstamām bedrēm

Rīga bedres labos primāri pēc mākslīgā intelekta ieteikumiem

Rīga ceļu remontā turpinās labot primāri tās bedres, ko īpašā programmā nosaka mākslīgais intelekts. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Galvaspilsētā jau divus gadus izmanto Skandināvijā radītu un plaši izmantotu "Vaisala's RoadAI" programmu, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību skenē ielas, lai noteiktu, kuras ir labā vai apmierinošā stāvoklī, kuras nodilušas līdz sliktai vai kritiskai situācijai.  

Arī turpmāk Rīga plāno paļauties uz šo programmu. 

Vaivods sacīja: "Jau divus gadus pielietojam arī datorredzes palīdzību, kur mākslīgais intelekts analizē ielu stāvokli, un faktiski mēs ar mākslīgā intelekta palīdzību redzam tās vietas, kur primāri ir jāveic seguma labošanas darbi. Paļausimies uz šo viedo datorredzi. (..) Primāri labosim tās bedres, ko norāda viedā datorredze."

Pēc atkušņa zem peļķēm vairākās vietās izveidojušās pamatīgas bedres, kas arī pamanījušās sabojāt auto. Vaivods sacīja, ka pagājušajā vasarā plānos bija paredzēts labot tās ielas, kur šobrīd visvairāk veidojas bedres. Tagad mērķis ir piešķirt finansējumu nevis bedru remontam, bet savlaicīgai ceļu seguma nomaiņai, lai pavasarī šādu bedru nebūtu, atzīmēja Vaivods. 

Rīga aicina ziņot par satiksmei bīstamām bedrēm. 

Vaivods sacīja: "Ir divi ziņošanas kanāli – viens ir bezmaksas informatīvais tālrunis, pa kuru iedzīvotāji ir aicināti ziņot – 80003600. Otrs ir aplikācija "Waze". Brigādei ir divu stundu laikā jāierodas šajā vietā un jāveic vismaz šīs bedres norobežošana, un vēlāk 24 stundu laikā ir jāveic  bedres labošana. Bet apstākļos, kad tik intensīvi veidojas bedres, 24 stundās gluži katru bedri nepaspēj salabot."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti