Pacientu pieplūduma dēļ Rīgas 2. slimnīca atceļ plānveida operācijas līdz 2. februārim

Traumas guvušo pacientu pieplūduma dēļ iespaidots traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas darbs, kā rezultātā cietušajiem pieaug gaidīšanas laiks. Tāpēc pieņemts lēmums līdz piektdienai, 2. februārim, vai arī līdz nākamajam paziņojumam atcelt plānveida operācijas, informēja slimnīca.

Izņēmums attieksies uz endoprotezēšanas operācijām, norādīja slimnīca. Specializētajā slimnīcā sekas pēkšņam traumu guvušo pacientu pieplūdumam ir jūtamas līdz pat divām nedēļām.

Kā norādīja slimnīca, akūto pacientu skaits, kas vēršas pēc palīdzības traumpunktā, pēdējo dienu laikā ir vismaz 50 personas un vairāk, turklāt puse no cietušajiem traumu ir guvuši uz ielas.

Statistika liecina, ka smagu lūzumu gadījumā tūlītēja stacionēšana ik dienas jāveic vienam, diviem  pacientiem. Visbiežāk cietušajiem ir tipiski plaukstu un roku lūzumi.

Lai samazinātu kritiena risku ziemā, slimnīca aicina valkāt stabilus, atbilstoša izmēra apavus ar neslīdošu zoli, kuriem papildus var uzlikt radzes saķeres uzlabošanai. Tāpat slimnīca aicina slidenos posmos iet "pingvīna gaitā" – staigāt lēni, sperot mazus soļus, tā saglabājot stabilitāti uz ledus. Lai saglabātu līdzsvaru, rokas nevajadzētu turēt kabatās, savukārt, ja tiek izmantots spieķis vai cits palīglīdzeklis, tas jāaprīko ar ziemas pretslīdes radzi. Lai nezaudētu līdzsvaru, slimnīca iesaka izvairīties no smagu priekšmetu nešanas un, ja iespējams, izmantot mugursomu.

Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti