Kiršteins cer saglabāt sadarbību ar Nacionālo apvienību un arīdzan partiju «Latvija pirmajā vietā»

Nacionālās apvienības valde pieļauj iespēju turpināt sadarbību ar politisko spēku pagājušajā nedēļā atstājušo Saeimas deputātu Aleksandru Kiršteinu, kura izteikumi ne vienreiz vien izpelnījušies nosodījumu. Kiršteins citā partijā nestāšoties, bet domubiedrus cer atrast gan Nacionālajā apvienībā, gan Aināra Šlesera vadītajā partijā.

Kiršteins cer saglabāt sadarbību ar Nacionālo apvienību un arīdzan «Latvija pirmajā vietā»
00:00 / 03:25
Lejuplādēt

Deputāts ar plašu pieredzi

Deputāts Aleksandrs Kiršteins bija viens no diviem Nacionālās apvienības pārstāvjiem, kurš kopā ar Aināru Šleseru un viņa vadītās partijas "Latvija pirmajā vietā" pārstāvjiem devās uz Ķīnu tās apmaksātā braucienā, kas nebija saskaņots ar Saeimas prezidiju. Turp devās vien daļa no Saeimas delegācijas sadarbībai ar Ķīnu.

Savu iesniegumu par izstāšanos no Nacionālās apvienības Kiršteins gan nesaista ar šo braucienu uz Ķīnu, bet gan iestājas asā opozīcijā esošajai valdošajai koalīcijai un iebilst iespējām Nacionālajai apvienībai ar to kādreiz sadarboties.

"Ar Ķīnu tam nav nekāda sakara un arī nav nekā personīga. Pēdējais piliens bija Eiropas Centrālās bankas statistika, kurā Latvija ir visnabadzīgākā no visām eirozonas valstīm ar divreiz mazākiem mājsaimniecību ienākumiem. Tagad izlikties, ka te var ātri kaut ko salāpīt vai, piemēram, kad šī valdības koalīcija mainītos, tad es uzreiz pasaku, ka es to neatbalstīšu nekādā gadījumā. Ne kaut kādu izmaiņu gadījumā, vai pēc diviem gadiem, kad būs jauna Saeima, nav iespēju sadarboties ar šo koalīciju. Mērķi jūs saprotat – tikt no viņiem vaļā," sacīja Kiršteins.

Kiršteina politiskā pieredze ir viena no visplašākajām tagadējo Saeimas deputātu vidū. Viņš bija Augstākās padomes deputāts, tajā skaitā balsojot par Latvijas neatkarības deklarāciju. Bijis septiņu Saeimas sasaukumu deputāts, 90. gadu vidū bija īpašo uzdevumu ministrs Eiropas Savienības lietās. Paguvis būt dažādos politiskajos spēkos. Pirms darbošanās Nacionālajā apvienībā viņš uz brīdi bijis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijā, bija Tautas partijas biedrs, taču viņu no tās izslēdza. Pirms tam izveidoja un vadīja Latvijas Nacionālo reformu partiju, kas gan darbojās salīdzinoši īsu laiku, bet vēl pirms tam bijis LNNK biedrs. Šī partija ir viena no tagadējās Nacionālās apvienības veidotājām.

Grib sadarboties ar 2 partijām

Pašlaik Kiršteins neplānojot stāties citā partijā, taču būšot politiski aktīvs arī turpmāk: "Pavisam vienkārši. Jaunu nacionālkonservatīvu cilvēku sameklēšana, lai pēc diviem gadiem nomainītu šīs Saeimas sastāvu. Sauciet to par sabiedrisko treneri, bet

nekādā partijā es nestāšos un nedibināšu, bet sadarbību ar kādu apvienību es, protams, neizslēdzu."

Pēc iesnieguma par izstāšanos deputāts piedāvājis Nacionālajai apvienībai arī turpmāk Saeimā sadarboties valsts valodas, kultūras, izglītības jomās. Nacionālās apvienības valde lēmumu par šādu sadarbību vēl nepieņēma, taču to pieļauj, līdzīgi kā kādreiz izdevies turpināt sadarbību ar Ingūnu Rībenu.

"Nacionālpolitiskā pārliecībā mērķi mums ir bijuši un turpina būt līdzīgi. Atšķīrušās varbūt darbības formas, varbūt sabiedroto izvēle, bet tas noteikti nav pamats, lai mēs šobrīd ieslīgtu karojošās attiecībās," sacīja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Kiršteins arī neslēpa, ka saimnieciskos, ekonomikas jautājumos domubiedrus atradis Šlesera vadītajā partijā "Latvija pirmajā vietā". Tās sociālo tīklu kontos Kiršteina izteikumi jau diezgan aktīvi tiražēti, kas zināms arī Nacionālajā apvienībā.

"Tur ļoti aktīvi Šlesera partija darbojas tajā jomā, kas rada zināmas pārdomas arī mums," sacīja Dzintars.

Dzintars jau pagājušajā nedēļā atzina, ka ar Kiršteinu jau ilgstoši bijušas sadarbības grūtības. Ar to jāsaprot arī Kiršteina izteikumi, piemēram, par seksuālajām minoritātēm, kas bieži uzskatīti par neētiskiem, aizskarošiem.

Arī Latvijas Žurnālistu asociācija vairākkārt fiksējusi deputāta necienīgus izteikumus žurnālistiem. Par šiem gadījumiem Nacionālajai apvienībai bieži nācies skaidroties, taču nekāda konkrēta rīcība nekad nesekoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti