Panorāma

Drošības garantēšana: iezīmē Latvijas ārpolitikas prioritātes

Panorāma

Panorāma

Jelgavas pilī liesmo ventilācijas šahta

Jelgavā no universitātes ēkas sadūmojuma dēļ evakuē cilvēkus

Jelgavā pēc trauksmes signāla pirmdien, 29. janvārī, no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, kas atrodas vēsturiskajā Jelgavas pils ēkā, evakuējās daudz cilvēku. Universitātes pārstāve Renāte Silkalne norādīja, ka visi darbinieki, mācībspēki un tehniskie darbinieki evakuējušies sekmīgi. Ugunsnelaimē cietušo nav.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz Jelgavas pili saņēma pirmdien, 29. janvārī, pēc plkst. 10. 

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no ēkas jau ir evakuējušies apmēram 500 cilvēku. 

Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja telpas un konstatēja, ka ēkas bēniņos deg ventilācijas iekārta 5 kvadrātmetru platībā. Degšanas platība nebija liela, bet glābšanas darbi – pietiekami sarežģīti. Dzēšot liesmas bēniņos, tika domāts arī par kaitējumu, ko var nodarīt lielais ūdens apjoms pils telpām.

Sākotnēji bijis grūti pateikt, kur tieši deg, un izsaukums pilī, kur liela vērtība ir pilnīgi visam, nav ierasta prakse. 

"Sarežģīts ir šis bēniņu plānojums, tur šīs konstrukcijas ir ierobežotas un arī izbūvēti pārvietošanās ceļi. Ugunsdzēsējiem bija uzmanīgi jāpārvietojas pa bēniņiem, lai neielūztu," skaidroja VUGD Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Raivis Pužulis.

Degšana sākās vecā un ilgi neizmantotā ventilācijas šahtā. Sākotnēji bija bažas, ka liesmas varētu viegli izplatīties. 

Degšana ierobežota neilgi pirms pulksten 12. Arī divas stundas pēc izsaukuma saņemšanas ugunsdzēsēji turpināja darbu, lai pārliecinātos, ka nekas nekur vairāk negruzd.

Tikmēr universitātē sāk bažīties par ūdens postījumiem. 

"Pirmajā stāvā bija izvietota bibliotēka, otrajā stāvā bija ķīmijas kabinets, labratorija. Degšana notika virs šīs labrotorijas. Dzēšanas darbi notika no augšas, ūdens jau tika sācis tecēt otrajā stāvā caur bēniņu pārsegumu. Mēs arī izvietojām pieejamos traukus, kas bija universitātei, un arī tādēji pasargājām bibliotēku, lai nenodarītu lielāku kaitējumu," turpināja VUGD pārstāvis.

Bet, kas varēja izraisīt ugunsnelaimi, ja konkrētā ventilācijas šahta ilgstoši netiek izmantota? Universitātē stāstīja, ka nepiederošām personām nav pieejas pils bēniņiem. Tur ierīkotas īpašas ugunsdrošas durvis. Savukārt VUGD norādīja, ka iemeslus skaidros policija, bet pirmšķietami kā iespējamais cēlonis varētu būt elektroinstalācijas īsavienojumus. 

Dzēšanas darbos piedalījās 15 ugunsdzēsēji glābēji ar četrām autocisternām un autokāpnēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti