VARAM aicinās Varakļānus pievienot Madonas novadam

Par pašvaldību darbu atbildīgā ministrija nākamā gada sākumā Saeimā iesniegs ieceri Varakļānu novadu līdz ar pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā pievienot Madonas novadam. Citu novadu robežas tuvākajā laikā ministrija neplāno pārzīmēt.  

Iepriekšējā Saeimas sasaukuma laikā pieņemtā administratīvi teritoriālā reforma stājās spēkā 2021. gadā pēc pašvaldību vēlēšanām.

Toreiz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvāja Varakļānus iekļaut Madonas novadā, ar ko tie bija saistīti gadiem ilgi, bet 13. Saeimā no Latgales ievēlētie deputāti uzstāja uz Varakļānu pievienošanu Rēzeknes novadam un konkrēts lēmums izpalika, jo Satversmes tiesa atzina, ka šāds lēmums neatbilstu Satversmei.

Tad tika nolemts, ka pagaidām Varakļāni paliks atsevišķa pašvaldība, bet valdībai līdz 2023. gada 1. janvārim bija jāiesniedz Saeimā priekšlikumi attiecībā uz novada administratīvo teritoriju.

Šis termiņš gan sen ir nokavēts, bet VARAM skaidroja – galvenais ir lēmumu pieņemt līdz 2025. gada pašvaldību velēšanām.

Nākamā gada sākumā atbilstoši novada iedzīvotāju vairākuma viedoklim pēc pašvaldību ministrijas rosinājuma Saeimā gatavos lēmuma projektu par Varakļānu pievienošanu Madonas novadam, Latvijas Radio pastāstīja nozares ministre Inga Bērziņa no "Jaunās Vienotības".

"Varakļānu novadā notika iedzīvotāju aptauja, un tajā piedalījusies iedzīvotāju lielākā daļa, no tās vairums viennozīmīgi vēlējušies Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā.

Tāpēc arī VARAM priekšlikums Saeimas komisijai būs Varakļānu novadu līdz ar pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā iekļaut Madonas novadā," skaidroja Bērziņa.

Vērtējumu par administratīvi teritoriālās reformas risinājumiem VARAM gatavos 2026. gadā – pēc izvērtējuma četru gadu posmā, pavēstīja ministre Inga Bērziņa.

Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs ("Latvijas attīstībai")  norādīja, ka "jebkurā gadījumā, ja uzskatām, ka administratīvi teritoriālās reformas virzība netika pabeigta Varakļānu jautājumā, tad šis ir droši vien vienīgais likumīgais pabeigšanas ceļš, pievienojot kādam lielākam novadam".

"Iedzīvotāju domas bija gana pārliecinošas par Madonas novadu, ja šī reforma ir nepieciešama un valstiski svarīga. Neliela daļa bija arī citādi domājoša. Droši vien jau kaut kāda rezonanse būs, bet jebkurā gadījumā iedzīvotājiem šis būs pieņemamākais no risinājumiem," pauda Justs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti