Latvijā sniega dēļ buksē satiksme un kavējas sabiedriskais transports; uz ceļiem 3 cietušie

Otrdien sniegs un apledojums lielākajā daļā Latvijas teritorijas apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). Tikmēr Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem, iespēju robežās strādāt attālināti vai arī savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu. Apgrūtināto braukšanas apstākļu dēļ kavējas arī sabiedriskais transports. 

ĪSUMĀ: 

 • Lielākajā daļā Latvijas apgrūtināti braukšanas apstākļi. 
 • Trīs ceļu satiksmes negadījumos cietuši cilvēki.
 • Kavējas starppilsētu autobusi un sabiedriskais transports Rīgā. 
 • Rīdziniekus iespēju robežās aicina strādāt attālināti.

Lielākajā daļā Latvijas apgrūtināti braukšanas apstākļi

Ņemot vērā intensīvo snigšanu šonakt, kas daudzviet turpinās, autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka uz valsts autoceļiem var būt sniega kārta, kura snigšanas laikā veidojas atkārtoti arī pēc ceļa tīrīšanas, ceļi var arī apledot. Autovadītāji aicināti plānot papildu laiku braucieniem, rēķinoties ar ziemas laikapstākļiem. Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 141 VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC otrdienas rītā informēja, ka apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

 • Tallinas šoseja (A1) visā posmā;
 • Vidzemes šoseja (A2)  visā posmā;
 • Valmieras šoseja (A3) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Baltezers–Saulkalne) (A4) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Salaspils–Babīte) (A5) visā posmā;
 • Daugavpils šosejas (A6) visā posmā;
 • Bauskas šoseja (A7) visā posmā;
 • Jelgavas šoseja (A8) visā posmā;
 • Liepājas šoseja (A9) posmā no Liepājas līdz Skrundai un no Blīdenes līdz Rīgai ;
 • Ventspils šoseja (A10) visā posmā;
 • Liepāja–Lietuvas robeža(Rucava) (A11) visā posmā;
 • autoceļš Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) visā posmā;
 • autoceļš Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) visā posmā;
 • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;
 • Rēzeknes apvedceļš (A15) visā posmā;
 • valsts reģionālais autoceļš Tīnūži–Koknese (P80) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā.

Ceļu uzturēšana notiek prioritārā secībā, atbilstoši uzturēšanas klasēm. Pirmie tiek tīrīti noslogotākie ceļu posmi, bet pilnībā notīrīt no sniega ceļus būs iespējams tikai pēc snigšanas beigām. Valsts vietējās nozīmēs autoceļi ir ar mazāko satiksmes intensitāti un ar zemāko uzturēšanas klasi, tie tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu un uzturēšanas darbi uz tiem tiek veikti pēc tam, kad ir notīrīti valsts galvenie un reģionālie autoceļi, kuriem ir lielāka uzturēšanas klase. Tāpēc braukšanas apstākļi uz valsts vietējiem autoceļiem patlaban var būt īpaši sarežģīti.

Trīs ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norādīja, ka otrdien strādā ikdienas režīmā. Līdzīgi ir arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. 

Turpretim Valsts policijai otrdien uz ielām darba ir vairāk. 

Valsts policijas pārstāve Līna Bagdone norādīja: "Šodien no pulksten 6 rītā līdz 11 Valsts policija valstī kopumā reģistrēja 39 ceļu satiksmes negadījumus bez cietušām personām un trīs negadījumus ar cietušām personām. Šāds negadījumu skaits ir nedaudz lielāks nekā ikdienā, kad ir labi laikapstākļi."

Salīdzinot ar pagājušo ceturtdienu, kad valsti arī pārņēma snigšana, otrdien līdz pulksten 11 Valsts policijas reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ir mazāks.

Kavējas sabiedriskais transports

Apgrūtināto braukšanas apstākļu dēļ kavējas sabiedriskais transports.

Autotransporta direkcija informēja, ka otrdien reģionālo autobusu reisi var kavēties līdz pat 50 minutēm visā Latvijā. Pasažieri aicināti rēķināties ar ilgāku laiku ceļā, ja jābrauc ar autobusiem. 

Savukārt sabiedriskais transports otrdien var kavēties arī galvaspilsētā Rīgā. "Rīgas satiksme" informēja, ka autobusiem kavējumi iespējami līdz 30 minūtēm, trolejbusiem – līdz 20, bet tramvajiem – līdz 10 minūtēm. Pasažieri aicināti ieplānot papildu laiku ceļā.

Rīdziniekus iespēju robežās aicina strādāt attālināti

Rīgā otrdienas rītā sākās spēcīga snigšana un īsā laika posmā sniega kārta palielinājās par 10 centimetriem, kā arī veidojas līdz 20 centimetru biezi sniega sanesumi, tādēļ ielās un uz ietvēm ir apgrūtināta pārvietošanās, informēja Rīgas dome. Jau no plkst.1.00 ielu kaisīšanā darbā iesaistīta visa pieejamā tehnika, bet no plkst.4.00 sākta ietvju tīrīšana, kur iesaistītas 48 tehnikas vienības un septiņas brigādes, kas veic darbu ar rokām vietās, kur netiek klāt tehnika.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem, iespēju robežās strādāt attālināti vai arī plānot izbraukšanas laiku un maršrutu, rēķinoties, ka ceļā var būt jāpavada ilgāks laiks, nekā ierasts. 

Rīgā ielu un ietvju uzturēšanā iesaistīti visi pašvaldības dienesti un pieejamā tehnika, tomēr, lai atvieglotu ielu tīrīšanu un mazinātu iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti maksimāli izmantot sabiedrisko transportu, īpaši tad, ja automašīna nav aprīkota ar ziemas riepām.  

Kā satiksmi vērtē iedzīvotāji, to Latvijas Radio jautāja Rīgas ielās sastaptiem cilvēkiem. Uzrunātie sacīja:

Cilvēki Rīgas ielās par satiksmi
00:00 / 01:38
Lejuplādēt

"Šodien grūti bija. Vismaz Iļģuciemā. Tur gan smagā mašīna bija apstājusies. Tā uztaisīja korķus, bet nu – ziema. Tas jau normāli. Mierīgu prātu – vienkārši jāsēž un jābrauc. Nav, kur steigties."

"Ļoti traki. Es nebiju apskatījusies ziņas, negaidīju sniegu. Labi, ka mani augstākie spēki kaut kā uzmodināja agrāk un es tiku laikus tur, kur man bija jātiek, bet bija nu tiešām… Man bija jātiek no Dreiliņiem uz Kalnciema ielu. No Dreiliņiem līdz centram tiešām bija ļoti garš pasākums."

"Minūtes 10 kavē. 5. [trolejbusu] gaidu. Es palaidu to garām – 10 minūtes bija vēlāk. Nākošais – ar jau 10 minūtes kavē. Man uz slimnīcu jābrauc, bet nav tik steidzīgi. Varu gaidīt."

"Es atbraucu 15 minūtes vēlāk. Autobuss daudzviet stāvēja."

"Braucu no Jūrmalas uz Rīgas centru. Bija ļoti liels sastrēgums. Tieši posms no "Spices" līdz šejienei [pie 2. Valsts ģimnāzijas]. Ļoti, ļoti."

"Normāli. Nebija pārāk slikti, bet aizkavēšanās mazliet bija no Siguldas. Diezgan pilns ar sniegu. Ceļu varēja redzēt, bet bija, kā bija. Man laika rezerve vienmēr ir ieplānota, ja nu gadījumā [lēna] satiksme, sniegs vai kā [citādi]."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti