Dienas ziņas

Pierobežā IZM plānus skolu reformēšanai vērtē kritiski

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krīzes situācijās plāno apziņošanu arī tālruņos

Krīzes situācijās Latvijā plāno apziņošanu arī tālruņos

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) otrdien, 28. novembrī, pārbaudīja 159 trauksmes sirēnas, no kurām darbojās 138. Daļa iedzīvotāju sirēnu skaņas nedzird – krīzes situācijās operatīvie dienesti izmantotu transportlīdzekļus, lai informētu par notiekošo un par ieteicamo rīcību. Iekšlietu ministrija (IeM) arī uzsākusi darbu pie šūnu apraides tehnoloģijas jeb trauksmes paziņojuma saņemšanas tālruņos, kas varētu īstenoties nākamā gada otrajā pusē.

Liepājā uzstādītas sešas sirēnas, un visas šodien nostrādāja bez traucējumiem. Labos laikapstākļos signālu var dzirdēt no pusotra līdz diviem kilometriem lielā rādiusā, bet nelabvēlīgos laikapstākļos vai vietās ar blīvu apbūvi varētu nedzirdēt pat blakus ēkā, skaidroja VUGD.

"Šīs sirēnas ir izvietotas ar tādu stratēģisku domu, lai pārklātu pēc iespējas lielāku teritoriju, pārsvarā tie ir pilsētu centri, tās ir blīvāk apdzīvotas vietas, lai pēc iespējas vairāk sasniegtu cilvēkus," skaidroja VUGD Liepājas 1. daļas komandieris Jānis Pošeiko.

Vienā no "Laumas" mikrorajoniem Liepājā, kur arī atrodas sirēna, vairāki iedzīvotāji atzina, ka to nav dzirdējuši.

Šobrīd uzsākta pakāpeniska sirēnu nomaiņa pret jaunāku modeli, kas vienlīdz skaļi skan visos virzienos. Tomēr ir arī citi veidi, kā apziņot iedzīvotājus krīzes situācijās.

"Ar operatīvā transportlīdzekļa palīdzību vienkārši cenšoties apbraukāt viensētas, mājas, kur, iespējams, šo signālu nevar dzirdēt, un arī tāpat klauvējot pie durvīm," stāstīja VUGD pārstāvis.

Vēl viens veids, kā drīzumā plānots informēt iedzīvotājus par krīzes situāciju, ir tā dēvētā šūnu apraide, kas atsūtīs brīdinājumu tālruņos.

"Sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem ir veikta tirgus priekšizpēte un izanalizēti potenciālie risinājumi, un tieši šūnu apraide atzīta kā labākais un efektīvākais risinājums krīzes apziņošanai. Un pašlaik šis risinājums tiek iepirkts," stāstīja IeM Informācijas centra priekšnieks Āris Dzērvāns.

Iepirkuma procedūras pirmais posms jeb pretendentu atlase noslēgsies jau rīt.

Nākotnē šūnu apraides sistēmu organizēs VUGD, kas nepieciešamības gadījumā dos komandu bāzes stacijām raidīt trauksmes signālu.

Ministrija cer to ieviest līdz nākamā gada otrajai pusei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti