«Apeirons»: Latvijā liels pieprasījums pēc vides pieejamības vērtēšanas; apmāca 17 speciālistus

Tā kā par Eiropas Savienības (ES) finansējumu celtajiem projektiem nepieciešami apsekojumi un atzinumi par vides pieejamību, Latvijā radusies nepieciešamība palielināt šo ekspertu loku. Tāpēc invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" sadarbībā ar Labklājības ministriju un Eiropas Pieejamības resursu centru "Accessible EU" apmācīja pašvaldību darbiniekus.

Lai nodrošinātu būvētās un digitālās vides piekļūstamību Eiropas Savienības fondu atbalsta jomās, Ministru kabineta noteikumos ir ieteikums finansējuma saņēmējiem konsultēties ar vides un informācijas piekļūstamības ekspertiem. Līdz šim atzinumus un apsekojumus nodrošināja galvenokārt nevalstiskās organizācijas, kuras pārstāv cilvēku ar invaliditāti intereses.

Lielais pieprasījums pēc apsekojumiem, ieteikumiem un atzinumiem par Eiropas Savienības finansējumu celtajiem projektiem apliecina nepieciešamību palielināt pieejamo ekspertu loku. Lai stiprinātu brīvajā tirgū esošo ekspertu veiktspēju un zināšanas un piesaistītu jaunus speciālistus, piemēram, būvniecības, arhitektūras, ergoterapijas speciālistus un studentus, vajadzīgs metodisks atbalsts par vides un informācijas piekļūstamību, norādīja "Apeirons".

Tāpēc organizācija ar Labklājības ministrijas atbalstu apmācījusi 17 ekspertus, lai viņi spētu kvalitiatīvi konsultēt ES fondu projektu īstenotājus.

Apmācītie eksperti būs gatavi sniegt konsultācijas pašvaldībām, arhitektiem, projektētājiem un būvniekiem, lai pieejamībai būtu loģisks ēkas risinājums. "Apeirons" ieskatā tas ir labs sākums, lai nodrošinātu pieejamības uzraudzības un kontroles sistēmu Latvijā.

Apvienības "Apeirons" novērojumi liecina, ka nepieejama vide ir šķērslis ne tikai cilvēkiem ar smagiem kustību traucējumiem, bet tā skar vismaz 85% sabiedrības – vecākā gada gājuma cilvēkus, jaunos vecākus, cilvēkus ar citām invaliditātēm, paziņojumā medijiem norādījis "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti