4. studija

Veļu laika spoku stāsti jeb ko Leģendu naktī varēs uzzināt Latvijas pilīs un muižās?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc Rīgas centrā tiek demontēti soliņi?

Rīgā pieturā Barona ielā noņem par bezpajumtnieku tualetēm pārvērtušos soliņus

Rīgā, Krišjāņa Barona un Ģertrūdes ielu krustojumā, nu jau ilgāku laiku pieturvietā likvidēti soliņi, jo tos bija iecienījuši bezpajumtnieki, tos padarot par savu tualeti.

"Šie soliņi tiešām tika noņemti saistībā ar šo atsevišķo sociālo grupu iedzīvotāju huligāniskām darbībām. Pavisam atklāti – viņi izvēlējās uz soliņiem nokārtot dabiskās vajadzības, un pēc tam šīs cilvēku fekālijas ne tikai atstātas uz soliņiem, bet tika izsmērētas pa šiem soliņiem, zem šiem soliņiem, un kopumā šī pieturvieta bija, maigi sakot, neizmantojama ne tikai pasažieriem, kas vēlējās apsēsties, bet atrasties tuvumā šai pieturvietai bija ļoti nepatīkami," skaidroja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Soliņi esot regulāri tīrīti, bet ātri vien atkal uzradās bezpajumtnieki un turpināja turpat nokārtot dabiskās vajadzības.

"Augusta mēnesī mēs saskārāmies ar šādu situāciju, manuprāt, padsmit reizes.

Šajā situācijā vienīgais mūsu reālais risinājums bija atbrīvoties no šī soliņa. Šobrīd mēs redzam, ka šis risinājums šajā pieturvietā strādā, viņi te neuzturas. Šajā gadījumā sabiedrības ieguvums, neesot soliņiem, mūsuprāt, ir lielāks nekā tajā brīdī, kad šie soliņi ir izvietoti, bet tie nav lietojami atsevišķu cilvēku darbību dēļ," sacīja Vaivods.

Kopš Barona ielas soliņi ir demontēti, turpat netālu Ģertrūdes ielā šī "soliņu banda" ir iecienījusi jaunu atrašanās vietu. Un nu uz šiem soliņiem ir izkārnījumi un dekorācijām arī izsmēķi.

"Pašvaldības policija tika pieaicināta, un katrā no šiem gadījumiem ieradās policija, palūdza džentlmeņus atstāt šo pieturvietu. Bet problēma bija tā, ka viņi to darīja ļoti savdabīgā veidā, piesedzoties ar segām vai tamlīdzīgā veidā, un nevarēja konstatēt, kurš no džentlmeņiem bija izdarījis šīs huligāniskās darbības. Jebkurā gadījumā tas ir administratīvi sodāms – viņiem sastādīja protokolus, bet tas nemainīja faktu, ka nākamajā dienā viņi bija atpakaļ, un atsevišķās reizēs viņi bija to darījuši naktīs," zināja stāstīt Vaivods.

Tātad cīņa ar vējdzirnavām – policija ierodas, bet konstatēt, kurš tieši apķēzījis soliņus, nevar. Ja arī tiek izrakstīti administratīvā pārkāpuma protokoli, tie netiek apmaksāti.

Bet vai ir paredzēts šajā pieturvietā uzstādīt jaunus soliņus ar nojumi, kāda, piemēram, ir ielas pretējās puses pieturvietā? "Šāda veida pieturvietas nojumi nav iespējams uzstādīt, mēs meklēsim un skatīsimies kāda citādāka tipa un veida solus, bet šobrīd neesam atraduši tādu solu, kas viņiem neliktos tik patīkams," sacīja Vaivods.

Šī situācija pierādījusi, ka nodrošināt sabiedrisko kārtību pašvaldībai nav izdevies, bet cietēji ir pasažieri. Netālu esošajā pieturvietā redzamais pierāda, ka kaut kas būtu jāmaina, lai šādas situācijas neveidotos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti