Dienas ziņas

Apkures sezonai gatavi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daugavpilī ierobežos tramvaju satiksmi

Daugavpilī par 50 miljoniem eiro attīstīs tramvaju infrastruktūru

Daugavpilī aktīvi norit tramvaju infrastruktūras attīstība, kas plānota 50 miljonu eiro apmērā. Akciju sabiedrības "Daugavpils satiksme" paziņojums par nodomu pilnībā slēgt tramvaju satiksmi līdz gada beigām raisījis neapmierinātību pilsētnieku vidū, bet pašvaldība norādījusi, ka rasti risinājumi, kas ļaus samazināt kustības ierobežojumu termiņus.

Tramvajs ir viens no būtiskākajiem sabiedriskajiem transportiem Daugavpilī, tāpēc vietējos iedzīvotājos ziņa, ka to satiksmi pilnībā slēgs, radīja neapmierinātību.  

Jolanta: "Es domāju, ka laikā, kad ir mācības, skolēni un skolotāji dodas uz skolu, tā ir liela problēma. Man pašai bija liels uztraukums par to, kā es tikšu uz darbu."
Zane: "Tas ļoti ietekmē, jo it īpaši mūs, skolēnus, kas dzīvo tālāk citos reģionos un mācās citos rajonos. It īpaši, ja vakarā vajag pēc mūzikas skolas staigāt pa tumsu, caur kaut kādiem pagalmiem. Nu ne pārāk droši."
Viktorija: "Es domāju, ja ir nepieciešams slēgt satiksmi, lai veiktu remontdarbus, tad tas ir nepieciešams, jo tad mēs dabūsim labu, jaunu tramvaja satiksmi."

Lai gan lēmums slēgt tramvaju satiksmi būtiski atvieglotu būvnieku darbu noslēgt projektus līdz gada beigām, dome bija pret. 

Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs norādīja, ka tramvaju satiksme uz divām nedēļām daļā pilsētas tiks slēgta no 2. oktobra, taču būs arī posms, kura slēgšana nepārsniegs vienu mēnesi. "Bet tad jau tā kustības organizācija apmierinoši varēs sniegt iedzīvotājiem pārvietošanās pakalpojumus," sacīja Kononovs.

Daugavpils domei infrastruktūras attīstībai nācies prasīt naudu valdībai, kas piešķīrusi šim mērķim 2,4 miljonus eiro. Tas ļaus nomainīt teju pirms 60 gadiem uzceltās pazemes komunikācijas. Darbi ir jāveic līdz gada beigām, norādīja Kononovs. 

Kamēr nebūs pieejami tramvaji, pasažieru pārvadāšanu Daugavpilī nodrošinās ar autobusiem, maksimāli dublējot tramvaju maršrutus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti