Pašvaldība: Laikā neizpildītu remontdarbu dēļ Saulkrastos ārkārtas situācija izglītības iestāžu sagatavošanā jaunajam mācību gadam

Laikā neizpildītu remontdarbu dēļ Saulkrastu novadā izveidojusies ārkārtas situācija izglītības iestāžu sagatavošanā jaunajam mācību gadam, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda pašvaldības komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade.

Pašvaldība ar SIA "Kvadrs" šā gada 29. jūnijā noslēdza līgumu par remontdarbu veikšanu Saulkrastu novada pašvaldības ēkās. Līgums paredzēja garderobes remontu Saulkrastu novada vidusskolā Raiņa ielā, kā arī kabinetu remontu Saulkrastu novada vidusskolā Smilšu ielā, tualešu izbūvi Saulkrastu veselības un sociālās aprūpes centrā Ainažu ielā un gaiteņu, pagraba un kabinetu remontu Saulkrastu novada vidusskolas ēkā Atpūtas ielā, Zvejniekciemā.

Lojā, Sējas pagastā bērnudārzā "Bitīte", bija plānots tualešu un garderobes remonts.

Stjade norāda, ka visiem šiem darbiem izpildes termiņš bija 15. augusts, taču nevienā objektā remontdarbi nav pabeigti un, ievērojot darbu gaitu, darbi netiks pabeigti līdz mācību sākumam.

"Ņemot vērā, ka pašvaldībai nav iespēju nodrošināt alternatīvas telpas izglītības iestādēm un mācību gada sākumā ir nepieciešamas pašlaik remontējamās telpas", 24. augustā pašvaldība paziņojusi SIA "Kvadrs" par līguma laušanu.

Pēc pašvaldības pārstāvju paustā, minētā situācija ir uzskatāma par ārkārtas apstākļiem, kas radušies no pašvaldības neatkarīgu iemeslu dēļ.

Lai nodrošinātu mācību procesa sākšanu 1. septembrī, Saulkrastu novada vidusskolā un pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" nolemts steidzamības kārtā organizēt remontdarbu pabeigšanu.

Saulkrastu novada domes ārkārtas sēdē 25. augustā nolēma steidzamības kārtā organizēt remontdarbu pabeigšanu gaitenī un mācību kabinetos Saulkrastu novada vidusskolā Atpūtas ielā un bērnudārzā Lojā. Savukārt pārējiem nepabeigtajiem remontdarbiem, tajā skaitā arī balkona hidroizolācijas izveidošanai Zvejniekciema kultūras namā, Atpūtas ielā, kur darbi vēl nav sākti, nolemts organizēt atkārtotu iepirkumu procedūru.

Pašvaldības izpilddirektore Inese Odiņa-Laizāne intervijā Latvijas Radio atzina, ka pašvaldībai, apsekojot objektus, jau bijušas aizdomas, ka būvniekam ir par maz resursu: "Pulksten piecos objekts tika aizslēgts, strādnieki devās prom, sestdien, svētdien arī viņi nestrādāja, zinot, ka kavē termiņus."

Būvnieks esot solījis līdz 15. augustam būvdarbus pabeigt, bet noteiktajā datumā konstatēts – tie nebūs pabeigti arī līdz 1. septembrim. Tādēļ pašvaldība nolēmusi lauzt līgumu, steidzami veikusi būvnieku aptauju, kurā izdevies atrast būvnieku, kas darbus gatavs steidzami pārņemt, turpināja izpilddirektore.

Vienīgā firma, kas uzreiz bija gatava strādāt, bija SIA "Universbūve".

Pašvaldības iepirkuma konkursa piedāvājuma izvēles kritērijs bija saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kuru nosaka ņemot vērā zemāko cenu.

"Pēc publisko iepirkumu procesā iesniegtās dokumentācijas nekādu bažu nebija, ka viņi varētu neizpildīt, jo viņi ir strādājuši ar citām pašvaldībām un tur nekādu līgumu laušanu, sūdzību nebija," norādīja izpilddirektore.

"SIA Kvadrs" vadītāja interviju atteica, piebilstot, ka viss bijis kārtībā un ir ļoti žēl, ka dome nepagarināja izpildes termiņu.

Ir lauzts 110 tūkstošus vērtais līgums, kas sastāvēja no astoņām daļām, kur SIA "Kvadrs" bija izpildītājs četrās. Uzņēmuma līgumsods būs 10% no līguma kopsummas jeb 11 000 eiro. Tas arī nedrīkst piedalīties iepirkuma konkursos trīs gadus un pēc tam būs jāveic uzticamības atjaunošanas process, skaidroja pašvaldībā.

"Darbus ceram pabeigt līdz 4. septembrim. Tā kā, sākoties mācību procesam, ceram, ka bērni tiks telpās," sacīja izpilddirektore.

1. septembrī, Zinību dienā, svinīgais pasākums notiks Saulkrastu estrādē, bet pirmdien, 4. septembrī, bērni dosies uz savām klasēm. "Šobrīd nav izremontēts tikai divas klases un gaitenis Zvejniekciemā un viena bērnudārza grupiņa Lojā, un Lojā mēs vēl papildu piesaistījām savus remontstrādniekus, kas bija atvaļinājumā," piebilda izpilddirektore.

Kā liecina "firmas.lv" informācija, "Kvadrs" pieder Valentīnai Juganovai. Pērn uzņēmums strādājis ar 6500 eiro apgrozījumu un vairāk nekā 33 000 eiro zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti