Panorāma

Kā Centrālcietuma bēglis pārvarēja 4 metrus augstu žogu?

Panorāma

Panorāma

Robežsardzes koledžā pazemina fiziskās sagatavotības prasības

Robežsardzes koledžā maina fiziskās sagatavotības prasības uzņemšanai – trūkumi jānovērš mācību laikā

Valsts robežsardzes koledžas kadetu atlasē iepriekšējos gados konstatēts, ka jauniešu fiziskā sagatavotība kļuvusi vājāka. Tāpēc koledžā koriģēti normatīvi – tagad tiek uzņemti arī tie, kas skrien lēnāk vai atspiesties spēj mazāk reižu. Noteikts, ka reflektanti trūkumus fiziskajā sagatavotībā novērš mācību laikā.

Divu mēnešu laikā mācībām Valsts robežsardzes koledžā pieteikušies 90 reflektanti. Par robežsargiem gan provizoriski nekļūst vismaz piektā daļa no viņiem. 

Valsts robežsardzes koledžas gaiteņos Rēzeknē valda klusums un miers – šogad skolotie kadeti ir brīvdienās un gatavojas praksei. Tikmēr tiem, kas rudenī tikai vēlas sākt mācības, jāgatavojas atlasēm. Tās gan vairs nav tik izšķirošas kā agrāk.

Valsts robežsardzes koledžas direktors Mariks Petrušins norādīja: "Objektīvi ņemot vērā, ka fiziskā sagatavotība ir kļuvusi nedaudz vājāka, mēs esam koriģējuši normatīvus. Ja bija līdz 50%, šobrīd atbirums ir 20–30% robežās. Nu, bet tā ir pēdējo gadu objektīvā realitāte."

Pieteikšanās mācībām un attiecīgi pēcāk arī atlase notiek nevis koledžā Rēzeknē, bet teritoriālajās pārvaldēs. Ludzā dokumentus iesnieguši 32 reflektanti. Turpat vietējā stadionā viņiem pēc divām nedēļām būs jāpierāda sava fiziskā sagatavotība.

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes dienesta priekšnieks Dmitrijs Rutkovskis stāstīja: "Jāprot paskriet. 100 metru skrējiens. Puišiem trīs kilometru skrējiens. Sievietēm, ja nemaldos, divi kilometri. Pievilkšanās pie stieņa vai atspiešanās un prese."

Tagad tiek uzņemti arī tie, kas skrien lēnāk vai atspiesties spēj mazāk reižu. Ja kāds no normatīviem netiek atlasē sasniegts, reflektants visdrīzāk tomēr tiek uzņemts, taču trūkumi jānovērš mācību laikā. 

Lai gan aizvien vairāk robežsarga ikdiena praktiski nozīmē darbu pie datora, fiziskie izaicinājumi ir došanās apgaitās.  

Rutkovskis sacīja: "Ziemas periodā tas var būt aukstums, sniegs, sals, kad viņiem vajag mežā uzturēties, norīkojumu pildot. Vasarā – odi, karstums."

Uz tā saukto "zaļo robežu" gar Baltkrieviju praktikanti tiek sūtīti tikai pēc tam, ja tam devis atļauju ģenerālis.

Valsts robežsardzes koledžas direktors atzīmēja: "Mums ir nākušas klāt dažas papildu apmācības šādai situācijai, kad pāri robežai tieši fiziski laužas nelegālie imigranti. Un darbības elementu, viņu atturēšanu, mēs atstrādājam kopā ar Valsts policijas koledžu."

Topošajiem robežsargiem mēnesī maksā 640 eiro, topošajiem karavīriem – apmēram divreiz lielāku summu, lēš koledžā. Turklāt pēdējos gados attīstītas arī militārās bāzes Latgalē, tādēļ arī Nacionālie bruņotie spēki Valsts robežsardzei reģionā sagādā konkurenci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti