Dienas ziņas

Vidzemes slimnīcā meklē risinājumus dzimstības paaugstināšanai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

NA neatbalsta Rīgas vicemēru skaita samazināšanu

NA un «Progresīvo» sarunās nav vienprātības par Rīgas vicemēru skaita mazināšanu

Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un "Par/Progresīvo" Rīgas domes frakciju divpusējās sarunās nav panākta vienošanās par Rīgas vicemēru skaita samazināšanu. Sarunas noslēgušās, katrai frakcijai paliekot pie sava viedokļa.

Cik ilgi Rīgas domē līdzšinējās koalīcijas frakcijas par tālāko sadarbību var spriest?
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

Rīgas domē "Progresīvie" rosina līdzšinējo trīs vicemēru vietā saglabāt tikai vienu domes priekšsēdētāja vietnieku. Šādam viedoklim nepiekrīt Nacionālā apvienība, kuras pārstāvis pašlaik ir viens no vicemēriem. Divpusējās Nacionālās apvienības un "Progresīvo" sarunas noslēgušās bez vienošanās panākšanas.

"Tīri saturiski nav nepārvaramu domstarpību, bet neredzēju, ka īsti ir iespēja vienoties, jo mūsu frakcija šo konfliktu nav iniciējusi," sacīja Nacionālo apvienību pārstāvošais domnieks Einārs Cilinskis.

""Progresīvie" ir traki godīgi, grib samazināt vicemēru skaitu, bet no sava negrib atteikties," sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA).

Savukārt "Progresīvie", kuriem ir 14 balsis domē, norādījuši, ka Nacionālajai apvienībai, kura veido kopīgu kodolu ar "Jauno Vienotību" un "Kods Rīgai", kurām ir 20 balsis, vajadzēs meklēt kompromisu, lai ievēlētu mēru.

"Neredzam, ka kolēģi no NA būtu gatavi spert tik platu soli kā mēs. Mēs ļaujam virzīt vicemēru un aicinām neiekrampēties solos," pauda Rīgas domes frakcijas "Par!/Progresīvie" priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs.

Rīgas domnieki sarunas par jaunas koalīcijas izveidi un mēra ievēlēšanu turpinās nākamnedēļ.

KONTEKSTS:

Rīgas domes ārkārtas sēdē 5. jūlijā, nolasot paziņojumu par atkāpšanos, Mārtiņš Staķis oficiāli zaudēja Rīgas mēra amatu. Savukārt par Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju kļuva vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Vadošajām partijām joprojām nav izdevies vienoties par turpmāko sadarbības modeli vai jaunu koalīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti