Panorāma

Vērtēs policistu rīcību Cesmaņa izbēgšanas gadījumā

Panorāma

Panorāma

Kā Centrālcietuma bēglis pārvarēja 4 metrus augstu žogu?

LTV: No Centrālcietuma izbēgušais ieslodzītais līdz mājām ticis ar velosipēdu

Kā ir iespējams bēgt no Centrālcietuma? Šādu jautājumu liek uzdot svētdien notikušais apcietinātā Māra Kovaļova bēgšanas gadījums. Kā Latvijas Televīzijai apstiprinājuši vairāki avoti, viņam izdevās tikt pāri 4 metrus augstam žogam un, neskatoties uz iegūto kājas traumu, dažu stundu laikā nokļūt mājās.

Par slepkavības mēģinājumu aizdomās turētais Māris Kovaļovs no Centrālcietuma izbēga svētdien ap pulksten diviem dienā. Kā Latvijas Televīzijai uz anonimitātes nosacījumiem pastāstīja viņa radinieks, bēgšana nebija rūpīgi izplānota. Māris esot aizbēdzis laikā, kad ar citiem ieslodzītajiem bija izvests pastaigā. Viņam izdevās pārvarēt divus Centrālcietuma žogus ar dzeloņdrātīm. Kā – tas līdz galam šobrīd nav skaidrs. 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins norādīja, ka žogs Rīgas Centrālcietumā ir augstāks par četriem metriem. Tas, kā Kovaļovam izdevies tam tikt pāri, tiek skaidrots, vērojot videoierakstus un mēģinot atjaunot notikumu gaitu. 

Kaļins norādīja, ka bēgšana bija pamanīta nekavējoties. Amatpersonas nekavējoties reaģējušas, mēģinot izbēgušo notvert, tomēr tas nav izdevies "dabisko šķēršļu" dēļ.

"Viņiem ir dabiskie šķēršļi, kas kalpo, lai noturētu cilvēkus iekšpusē.

Neviens pakaļ gluži nelec. Nepieciešams zināms laiks, lai izkļūtu no slēgtās teritorijas un nokļūtu brīvībā," skaidroja Kaļins.

Neoficiāla informācija liecina, ka, tiekot pāri diviem žogiem, Kovaļovs salauzis kāju. Tas gan viņam netraucēja doties uz savu dzīvesvietu. Devies viņš gar Matīsa kapiem. 

"Mēs zinājām virzienu, zinājām, ka viņš izmantoja Matīsa kapus. Tad notika meklēšanas darbi kapu teritorijā. Paralēli tika ziņots Valsts policijai, lai uzsāktu masveida pasākumus," norādīja Kaļins.

Kā pastāstīja bēgļa radinieks, pa ceļam uz mājām Kovaļovs esot apciemojis kādu savu paziņu un paņēmis no viņa riteni, ar ko arī ieradies mājās.

Te, pēc radinieka vārdiem, viņš pavadījis vēl 5–10 minūtes, līdz pie mājas dežurējošie policisti izsauca papildspēkus un aizturēja aizbēgušo. 

Kaļins atzina, ka šis gadījums ir iemesls pārbaudīt un pastiprināt drošību ieslodzījuma vietās, tomēr sabiedrībai var teikt, ka cietumi ir droši. "Tas nav regulārs ikdienas notikums. Un kurš katrs to nevarētu izdarīt," sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks.

Šobrīd, kā norādīja Kaļins, vājie punkti ir apzināti, bēgšanas vieta un pārējā cietuma teritorija ir nostiprināta ar papildu signalizācijas un novērošanas ierīcēm, dzeloņstieplēm. Plašāku informāciju par notikumu gaitu noskaidros uzsāktajā kriminālprocesā un dienesta pārbaudē. To rezultāti tiks paziņoti aptuveni mēneša laikā.

Vīrietis cietumā nonāca par savas bijušās draudzenes dzīvesbiedra slepkavības mēģinājumu, bet tagad viņu tiesās arī par bēgšanu.

KONTEKSTS:

Svētdien, 23. jūlijā, no Rīgas Centrālcietuma ap pulksten 13.45 izbēga ieslodzītais, 1993. gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kurš ieslodzījumā atrodas par slepkavības mēģinājumu.

Valsts policijā tika uzsākti plaši personas meklēšanas pasākumi un izsludināta operācija "Slazdi" visā valstī, kuru laikā tika ierobežotas citu personu ikdienas gaitas, kā arī pārmeklēti transportlīdzekļi un veiktas citas darbības personas meklēšanai.

Pēc aptuveni četrām stundām Kovaļovs atrasts kādā namā Sīmaņa ielā, Sarkandaugavas rajonā Rīgā. Par bēgšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess, kā arī dienesta pārbaude, kurā vērtēs Centrālcietuma darbinieku rīcību. Pašlaik Kovaļovs atrodas Latvijas cietumu slimnīcā Olainē, jo bēgšanas laikā savainojis kāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti