«Tviterkonvoja» veidotājam Pozņakam un «LAMPAI» piešķir Eiropas Pilsoņu balvu

Šogad netipiski ierastajai praksei Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvu saņēmuši divi laureāti no Latvijas – "Tviterkonvoja" vadītājs Reinis Pozņaks un sarunu festivāls "LAMPA", informēja EP deputātes Ineses Vaideres birojā.

Pozņaks ieguva arī 2022. gada "Eiropas cilvēka Latvijā" balvu. Savukārt Eiropas Pilsoņu balvai viņu pieteica EP deputāte Vaidere.

"Reiņa personība, uzņēmība un līdera dotības ļāvušas ne tikai pašam paveikt neticami daudz Ukrainas atbalstam, bet arī piesaistījušas neskaitāmus citus labdarus. Šajā laikā, kad atbalsts Ukrainai ir tik būtisks cīņā par brīvību un demokrātiju ne vien tur, bet visā Eiropā, šāda palīdzības mobilizēšana ir īpaši jānovērtē," akcentēja deputāte.

Pozņaka izveidotais "Tviterkonvojs" uzsāka darbu īsi pēc Krievijas uzsāktā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī. Projekta mērķis bija apvienot tos Latvijas iedzīvotājus, kuri vēlas palīdzēt Ukrainai gan ar brīvprātīgo darbu, gan ziedojot savas automašīnas un līdzekļus automašīnu iegādei, kuras tiek ik nedēļu nogādātas uz Ukrainu.

Projekta laikā Ukrainā nogādāti jau vairāk nekā 1100 dažādi transportlīdzekļi kopumā aptuveni 2 miljonu eiro vērtībā.

Līdzīgu summu Pozņaks mobilizējis arī ziedojumos, taču darbs projektā arvien turpinās, norādījusi deputāte.

Pozņaks pauda, ka tas ir sabiedrības nopelns: 

"Es esmu mazliet pārsteigts. Tas jau ir sabiedrības nopelns, man tikai paveicās, tā teikt, būt par viņu rokām – realizēt sabiedrības vēlmi atbalstīt Ukrainu. Ja neatrisināsim agresīvā kaimiņa problēmu tagad, tad to nāksies darīt mūsu bērniem, un to es nekad nevēlos piedzīvot."

Pēc viņa teiktā, palīdzīgu roku Ukrainas atbalstam arvien netrūkst. "Apbrīnoju mūsu cilvēkus – nemaz nav mazinājusies vēlme palīdzēt, darīt, dzīt mašīnas.

Varbūt mazliet ir mazinājies ziedotā finansējuma apmērs, bet ne vēlme palīdzēt. Tas ir vēl viens faktors, kas mani dzen uz priekšu un dzīs arī turpmāk,"

atzina "Tviterkonvoja" aizsācējs.

Godpilno apbalvojumu saņēmis arī sarunu festivāls "LAMPA". "Tas ir vienreizējs panākums, ka šogad veseli divi projekti no Latvijas ir guvuši Eiropas mēroga atzinību," piebilda Vaidere.

KONTEKSTS:

Ik gadu Eiropas Pilsoņu balvas pasniegšanas ceremonija notiek Briselē.

Balvu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES.

Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti