Saulkrastu novadā nolaupītā baltkrieviete žņaugta un pēcāk aprakta bedrē; lieta nodota tiesai

Prokuratūra Rīgas rajona tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēti divi vīrieši par 2019. gadā izdarītu ķīlnieces sagrābšanu, lai izkrāptu 3,7 miljonu vērtu īpašumu Saulkrastu novadā, un viņas slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, informēja prokuratūrā. 

Abiem apsūdzētajiem vīriešiem – Krievijas pilsoņiem – apsūdzība uzrādīta arī par sagatavošanos iegūt tiesības uz ķīlnieka mantu ar viltu, izmantojot uzticēšanos.

Noziegums pastrādāts organizētā grupā ar vēl trim noskaidrotām personām – Ukrainas pilsoņiem, pret kuriem kriminālprocess izdalīts atsevišķā lietvedībā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka apsūdzētajiem Krievijas pilsoņiem 2019. gada vasarā radās nodoms iegūt savā īpašumā dzīvokļu kompleksa daļu Saulkrastu novadā, kura vērtība ir 3 708 000 eiro. Lai to izdarītu, vīrieši nolaupīja dzīvokļu kompleksa daļas īpašnieci – Baltkrievijas pilsoni – un lika viņai parakstīt dāvinājuma līgumu, ar kuru viņa dāvina minēto dzīvokļu kompleksu kādai biedrībai, kas reģistrēta uz viena no apsūdzētajiem vārda, solot atbrīvot ķīlnieci, ja tas būs izdarīts.

Saprotot, ka ķīlniece izvirzītās prasības neizpildīs, apsūdzētie nolēma viņu noslepkavot, lai slēptu ķīlnieces sagrābšanu.

Apsūdzētie aizveda ķīlnieci uz izmeklēšanā nenoskaidrotu vietu, izraka bedri un sāka viņu žņaugt. Kad iestājās ķīlnieces nāve, apsūdzētie viņu iemeta izraktajā bedrē, kur līķi apraka.

Tā kā apsūdzēto rīcībā bija noslepkavotās ķīlnieces autovadītāja apliecība un pase, vīrieši nolēma, ka tiesības uz viņas mantu izkrāps, – atradīs notāru, kurš izdos viltotu pilnvaru, un tādējādi viņi iegūs tiesības uz izkrāpto mantu.

Par viltotās pilnvaras izgatavošanu apsūdzētie vienojās ar kādu Ukrainas pilsoni. Pilnvara ar starptautiskā loģistikas uzņēmuma "DHL" starpniecību tika sūtīta uz Latviju, kur Valsts policija pilnvaru izņēma.

Apsūdzētie savu vainu noziegumu izdarīšanā neatzīst un min, ka apsūdzība ir "pasūtīta", politizēta un aicinoša nodarīt būtisku kaitējumu Latvijas un Ukrainas attiecībām.

Prokuratūrā norādīja, ka, pateicoties veiksmīgai un ciešai savstarpējai sadarbībai ar Valsts policiju, Ukrainas Nacionālo policiju un Eirojustu, kriminālprocess rezultējies ar minēto personu saukšanu pie kriminālatbildības, pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanu un krimināllietas nodošanu tiesai.

Tāpat prokuratūra uzsvēra, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziegumā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

2019. gada 3. oktobrī Saulkrastos pazuda 1979. gadā dzimusi Baltkrievijas pilsone. Likumsargiem pēc plašas izmeklēšanas izdevās noskaidrot, ka sieviete nolaupīta, lai nelikumīgā veidā iegūtu finansiālu labumu, un vēlāk noslepkavota. 

Valsts policija izmeklēšanu šajā kriminālprocesā pabeidza šā gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti