Panorāma

Skolēni sagrauti pēc maldinošiem eksāmenu rezultātiem

Panorāma

Panorāma

Gandrīz puse tehnikumu audzēkņu vēl nav saņēmuši diplomu

Aizkavējusies daļas profesionālās izglītības diplomu izgatavošana; IZM sola tos nodot līdz 7. jūlijam

Šobrīd daļa profesionālās izglītības iestāžu nav saņēmušas diplomus par profesionālās vidējās izglītības ieguvi. Esot radusies tehniska kļūda dokumentu gatavošanas procesā, intervijā Latvijas Radio norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina. Ministrija sola, ka iestādes diplomus saņems līdz 7. jūlijam. 

"Diemžēl situācija ir saistīta ar to, ka pagājušajā gadā Saeima apstiprināja apjomīgus grozījumus Profesionālās izglītības likumā, kur paredz virkni izmaiņu, kas saistītas ar to, ka diplomos un profesionālās kvalifikācijas apliecībās profesionālās kvalifikācijas līmenim ir jāatbilst vai jāsakrīt ar Latvijas kvalifikācijas ietvarstruktūras līmeni," skaidroja Gintaute-Marihina. 

Lai absolventi saņemtu atbilstošus dokumentus, tajos bija jāiestrādā šī informācija, norādīja IZM pārstāve.

"Tomēr dokumentu sagatavošanas un ražošanas procesā radās tehniska kļūme, nebija iestrādāta korektā informācija," sacīja Gintaute-Marihina. 

Šī kļūda esot konstatēta savlaicīgi – šī gada pavasarī. IZM skaidro, ka aptuveni 45% skolu ir saņēmušas dokumentus, bet pakalpojumu sniedzējs nav spējis laicīgi izgatavot dokumentus visām iestādēm.

"Tāpat arī dokumentus saņēma speciālās izglītības iestādes un daļa privāto mācību centru, un Kultūras ministrijas padotības iestādes, bet diemžēl šobrīd tieši tās iestādes, kur lielā masa ir IZM padotības iestādes, kur ir ap 5000 absolventu, vienkārši pakalpojumu sniedzējs nevar tik mazā laikā paspēt sagatavot korektus dokumentus.

Šobrīd nav īstais brīdis meklēt vainīgos, ir vairākas iesaistītās puses, kāpēc tā situācija tāda ir radusies. Šobrīd ministrija prioritāri dara visu iespējamo, lai jaunieši saņemtu maksimāli ātrākā laikā korektus dokumentus," norādīja Gintaute-Marihina. 

IZM skaidroja, ka ar pakalpojumu sniedzēju ir panākta vienošanās un 7. jūlijs ir galējais datums, kad tiks saņemti diplomi.

Tomēr dokumenti var tikt saņemti arī ātrāk, piebilda IZM pārstāve.

Savukārt Saldus tehnikuma direktore un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas pārstāve Iveta Bērziņa pauda cerību, ka saņems diplomus laikā – līdz izlaidumu rīkošanai.

"Mums izlaidums notiks, ceram, ka laikā saņemsim diplomu. Man ir gatavs plāns A, plāns B, kā mēs rīkosimies.

Var jau būt, ka nākotnē diplomiem nebūs tā nozīme, jo mēs pārejam uz jauno sistēmu.

Citus gadus nevajadzēja šo jauno diplomu izskatu. Tagad ir mainījušies noteikumi, kādam ir jāizskatās diplomam, šie ir pēc jaunā parauga, mēs nedrīkstam izmantot vecos arī, ja skolai ir rezerves. Mums ir jāsagaida korekti sagatavoti dokumenti, lai mūsu skolēniem, aizejot uz augstskolu vai stājoties kādā koledžā, šie dokumenti būtu derīgi," skaidroja Bērziņa.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga notikušo nodēvējusi par "zemestrīci" izglītības nozarē un sabojātiem svētkiem absolventiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti