Dienas ziņas

Iedzīvotāji par nepareizi sašķirotiem atkritumiem saņem sodu

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Liepājniekiem EP vēlēšanās svarīga valsts drošība

Ko reģionos domā par EP vēlēšanām? Liepājnieki gan skeptiski, gan izceļ drošību

Straujiem soļiem tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas notiks 8. jūnijā, LTV Ziņu dienests apkopo iedzīvotāju viedokļus reģionos. Liepājas ielās uzrunāto iedzīvotāju daļa izprot šo vēlēšanu nozīmību, bet citi ir skeptiski.

Eiropas Parlamenta mērķis ir aizstāvēt Eiropas Savienības pilsoņu intereses. Tas pieņem direktīvas un regulas, kā arī lemj par budžetu un uzrauga citas Eiropas Savienības institūcijas. Latvijā līdz pat 80% likumu ir balstīti Eiropas Parlamenta lēmumos.

Liepājas ielās daļa uzrunāto iedzīvotāju izprot šo vēlēšanu nozīmību.

"Jāpiedalās! Latvija arī ir Eiropas Savienībā, tai arī ir jāņem kāda līdzdalība visā tai lietā. Pirmkārt, tā ir drošība, saliedētība, palīdzība vienam otram. Lai mēs būtu aizsargāti, lai mani mazbērni izaugtu laimīgā zemē," sacīja Valentīna.

"Mēs esam Eiropas Savienībā, un mums tas ir ļoti svarīgi. Mēs esam maza valsts, un mums vajag kopā darboties," sacīja Dagnija.

"Saka cilvēki, ka nē, nē nevajadzēja stāties, taču dod reāli naudiņas. Tās pašas būvniecības silda ekonomiku," pauda Edgars.

"Piemēram, tāda laba lieta kā mūsu mobilie telefoni, bez kuriem mēs nevaram iedomāties savu ikdienu, kad Eiropas Parlaments ir pieņēmis lēmumu, ka mums būs vienoti šie lādētāji," sacīja Zigrīda.

Tomēr daļai iedzīvotāju Eiropas Parlamenta darbība nav izprotama.

"Ja godīgi – nē [neizprotu EP darbību], bet es saprotu, ka viņi ir kas vairāk nekā Latvija. Tā kā viņi nosaka vairāk tos lēmumus, nu, pieņem," pauda liepājniece Madara.

Vēl daļa liepājnieku par Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir skeptiski noskaņoti.

"Nekas jau nemainās, ka kaut ko ievēl. Tā ir vienkārši tukša laika tērēšana. Sāksim ar to, ka es vispār biju pret Eiropas Savienību," sacīja Dace.

"Mēs jau nevaram neko ietekmēt, jo, teiksim, vispār deviņi cilvēki tikai no Latvijas. Es tā domāju, ka tur nekas nemainās, ka tur jau ir ievēlēti cilvēki. Un kas mums Latvijai ir uzlabojies?" sacīja Aldona.

"Lielu jēgu neredzu, ka būs parastajiem iedzīvotājiem kaut kas no tā labāks," sacīja Ilva.

Šobrīd visā Eiropā ir Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina iedzīvotājus ziņot, ja novēroti kādi pārkāpumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti