Izsolē pārdos NBS patruļkuģi «Zibens»

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārdos izsolē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Mācību vadības pavēlniecības patruļkuģi "P-01 Zibens", kas reiz tika izmantots Jūras spēku mācību centra kursantu apmācībām, bet sliktā tehniskā stāvokļa dēļ vairs netiek lietots, otrdien, 28. maijā, lēmusi valdība.

Aizsardzības (AM) ministrija norādījusi, ka patruļkuģa tehniskais stāvoklis ir raksturojams kā slikts – zemūdens metāla daļas un konstrukcijas ir ievērojami korodējušas un kuģa korpusa atjaunošana netiek uzskatīta par rentablu.

2019. gadā no AM puses konceptuāli atbalstīts un uzsākts projekts par konkrētā patruļkuģa iespējamo izcelšanu no ūdens un pārveidošanu par apskates objektu,

bet, ņemot vērā, ka uzsāktajā iepirkuma procesā saņemtie piedāvājumi ievērojami pārsniedza tam paredzēto budžeta finansējumu, projekts apturēts.

Tāpēc AM Militāri tehniskās attīstības padome pieņēmusi konceptuālu lēmumu virzīt jautājumu par patruļkuģa "P-01 Zibens" atsavināšanu izskatīšanai valdībā.

Patruļkuģa "P-01 Zibens" atsavināšanu un pārdošanu izsolē veiks VNĪ.

Tā kā NBS nav kapacitātes kuģa izcelšanai no ūdens, kā arī nav plānoti budžeta līdzekļi, lai kuģa izcelšanu segtu ar ārpakalpojuma palīdzību, kuģa izcelšana būs jāveic izsoles uzvarētājam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti