Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Bēgļu atbalsta biedrība iekārto kopienas dārzu

Bēgļu atbalsta biedrība iekārto kopienas dārzu Lucavsalā

Kara bēgļu no Ukrainas iekļaušana sabiedrībā aizvien ir svarīgs temats, to aktualizē daudzas iestādes un organizācijas, viena no tām — biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem". Biedrība otrdien, 28.maijā, talkoja savā zemes pleķītī Lucavsalā, un talkas sākumā palīgā nākuši arī daži ukraiņi un citi talcinieki.

Karstas darbadienas vidū strādātāju nebija daudz, bet viņi pievienojās vēlāk.  

Nelielais dārzs Lucavsalā biedrības rokās nonāca jau pērn. Tolaik dārzu iekārtoja ar dažām mēbelēm, grilu un tur notika dažādi pasākumi. Kara bēgļi šeit darboties sāka jau pagājušogad.

"Ziniet, man vispār ļoti patīk ziedi, dārzi, tas ir mans. Pagājušajā gadā mēs sākām sakopt šo teritoriju, es arī biju, šeit nācu ar prieku," atzina talkas dalībniece Olga no Ukrainas.

Šogad ar pašvaldības atbalstu dārza iekārtošanas darbi turpināsies. Otrdien notika pirmā talka, lai ierīkotu dobes, kur audzēt puķes, garšaugus un dārzeņus. Tos audzēt varēs ikviens interesents.

"Būs sporta aktivitātes, radošās aktivitātes, filmu vakari, cerams, ka arī kāds koncerta vakars. Un uz to varēs droši nākt cilvēki, kuri arī nav iesaistījušies visas vasaras laikā," stāstīja biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" projektu vadītāja Dārta.

Pirmā talkošanas stunda pulcēja divpadsmit darba rokas.

"Esam tālu no dzimtenes, gribas ar kaut ko nodarboties tuvāk pie zemes — kaut ko iestādīt un būt noderīgiem," atzina talkotāja Taisija.

Bet talkotājs Jānis atklāja, ka viņam "meita teica, ka esot jāpalīdz ukraiņiem, te kaut kāds pasākums būšot, palīdzēju atvest no veikala mantas, sūkni taisījām, tas laikam neiet".

Biedrības pārstāvji uzsvēra, ka, lai integrētu bēgļus, ar viņiem kopā jādara kaut kas aktīvs. Dārza darbi un pasākumi būšot tieši laikā, uzsver biedrībā.

"Man šķiet, ka ir svarīgi izveidot vietas, kas ir pieejamas dažādām kopienām. Un tieši ar šo domu, ka tās kopienas var sanākt vienuviet, un man šķiet it sevišķi tagad vasarā, kad laiks ir tik jauks, un tad ir attiecīgi ļoti forši satikties ārtelpās un pavadīt laiku kopā," pauda biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" darbiniece Kristiāna.

Lai sekotu līdzi jaunumiem, iedzīvotāji aicināti informāciju meklēt biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti