Dienas ziņas

Pēc 45 gadu gaidīšanas sāk labot ceļu no Zemītes uz Zanti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zaubē suņu dēļ noklīduši 69 teliņi

Zaubē suņu dēļ noklīduši 69 teliņi

Pirms nedēļas zemnieku saimniecībā Cēsu novadā, kaimiņu suņu iztrenkāti, no aploka izlauzās un izbēga 69 teliņi. Daļa dzīvnieku nu jau atgriezti mājās, taču vēl 22 pārbīlī klejo apkārt. Veterinārārsts atzīst – teļu stāvoklis ir smags, un nav pārliecības, ka izdosies viņus glābt. Suņu saimnieks savu vainu neatzīst, bet saimniecība lūdz sabiedrībai klejojošos teļus netrenkāt un pamanīšanas gadījumā neiet tiem klāt.

Zemnieku saimniecības "Atēnas" pārvaldniece Aelita Runce Latvijas Televīzijai rādīja teliņus, kuri bija izbēguši, bet tagad veiksmīgi atgriezušies aplokā. Pagājušajā ceturtdienā kaimiņu suņi ieskrēja ganību aplokā un trenkāja tos. Teļi pārbīlī izlauzās un skrēja prom. 

"Teļus mēģināju atgriezt, bet viņi bija tā satracināti, viņi bija izgāzuši koka mietus, kas bija salauzti ar visu elektronisko ganu, ar visām stieplēm.

Teļi bija drausmīgā stresā, pilnīgi nebija vadāmi, viņi nereaģēja ne uz ko. Putas krita pa muti un mēles līdz zemei, viņi bija pārskrējušies un tad viņi arī sadalījās," atminējās Runce.

Saimnieki lūdza kaimiņu palīdzību, un, tieši pateicoties līdzcilvēku atbalstam, vairāk nekā puse teļu atvesti mājās. Lielākoties tie ir telēni, kuri pievienojās citu saimniecību ganāmpulkiem.

Raita Vingra saimniecībā "Elekši 1" atradās 27 kaimiņu lopiņi. 

"Tas jau ir drausmīgi grūti, jo ir cilvēki, kas nesaprot, ko nozīmē tas, ka lopiņš iziet ārā, jo lopam ir tāda tendence – viņš jau neapstājās, viņš ies un ies, un ies. Tas vien, ka 40 kilometru noieti pusotras sutkas [diennakts] laikā, un tagad viņi ir kaut kur Lēdmanē, kas vēl ir 30 kilometri. Tās ir drausmas," sacīja Vingris.

No 69 teļiem mājās vēl nav atgriezušies 22. Saimnieki zina, ka viņi sadalījušies mazākās grupās un klejo 70 kilometru rādiusā. Sarežģījumus radīs viņu nogādāšana savā aplokā. Saimniece Runce norādīja, ka teļi nesaprot, kāpēc tiek trenkāti, tāpēc ieklīst mežā, kur domā, ka atrodas drošībā. 

Mājās atgriezušos telēnu veselības stāvoklis ir smags, atzina veterinārārsts Lauris Štelfs. Grūti iedomāties, kādā stāvoklī ir tie teļi, kuri joprojām stresā klejo. 

"Kopējais veselības stāvoklis ir slikts, un ir nepieciešams veikt preventīvos pasākumus, lai dzīvnieki nenobeigtos. Pirmais ir barības devas izmaiņas, un būs nepieciešama arī ārstēšana," norādīja Štelfs.

Cietusī saimniecība vērsusies policijā, jo zaudējumi ir lieli. Viena teļa vērtība esot vairāk nekā 1000 eiro.

Savukārt suņu saimnieks savu dzīvnieku vainu neatzīst.

Teļu saimnieki arī vēršas pie sabiedrības – ja tiek pamanīti dzīvnieki, neiet viņiem klāt un nedzīt. Labākais risinājums – dot ziņu saimniekiem un, ja iespējams, novietot redzamā vietā kādu gardumu – spaini ar graudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti