Dienas ziņas

Baltiešus uzskata par ekspertiem dezinformācijas apkarošanā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgas pilī pabeigta kādreizējās ēdamzāles atjaunošana

Rīgas pilī pabeigta kādreizējās ēdamzāles atjaunošana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas pils ir bijis varas centrs gadsimtiem ilgi, un tas nozīmē, ka katrs kvadrātcentimetrs ir uzsūcis vēstures atmiņas. Restaurācijas darbos atrastas drupas no slimnīcas, visā krāšņumā atklājusies baznīca un krāšņais remteris. Plānots, ka jau nākamgad uz pili varēs atpakaļ pārvākties Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Rīgas pils senākās daļas – kastelas atjaunošanas darbi atklāj jaunas vēstures liecības par to, kā reiz izskatījušās pils iekštelpas. Liela daļa vēsturisko telpu sāk atgūt savu sākotnējo izskatu, parādot daudzus gadu desmitus un pat simtus apslēptas kultūrvēsturiskās vērtības. Piemēram, viduslaiku pagrabs, kura restaurēšanas laikā atklājies, ka te bijis arī hospitālis.

"Runa ir par periodu, kad pils vēl nebija, te atradās Svētā Gara hospitālis, liela ēka ar sabiedrisku funkciju," stāstīja "MARK arhitekti" arhitekte Ilona Markuse.

Viena no zālēm bijusi svētvieta, bet tai blakus pils sakristeja.

"Šai telpai vienmēr ir bijusi sakrāla nozīme. Sākotnēji tā ir bijusi baznīca pils iedzīvotājiem, pilsētnieku vajadzībām tika izvietota eja, iekaļot to sienā, lai cilvēki var nākt un apmeklēt dievkalpojumus," teica arhitekte.

Kādreizējās pils ēdamzāles – remtera – vēsturiskā plašuma atjaunošanas darbi  bijis vislielākais izaicinājums. Zāles atjaunošanai pieaicināti speciālisti no Vācijas.

Bet rekonstrukcijas laikā  izņemti starpstāvu pārsegumi, atklājot tās sākotnējo plašumu.

"Tā zāle ir interesanta gan ar savām konstrukcijām, gan zīmējumiem, kas ir saglabājušies, tai telpai bija laicīga, izklaides funkcija," sacīja Markuse.

Būvniecības darbi pilī ritot pēc plāna, un šobrīd ir pabeigti aptuveni 60% no pirmo divu kārtu kopējā darbu apjoma. Plānots, ka pēc gada pils atjaunotās telpas tiks nodotas Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam.

Būtiskākie tuvāko mēnešu laikā veicamie darbi ir sienu restaurācija, grīdu atjaunošana, izmantojot atgūtos vēsturiskos dēļus, un kāpņu atjaunošana. Kopējā Rīgas pils kastelas būvprojekta platība ir 11 900 kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti