Dienas ziņas

Smiltenē nodegušās mācītājmuižas liktenis neskaidrs

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā izveido NVO izaugsmes inkubatoru

Liepājā izveido Latvijā pirmo NVO izaugsmes inkubatoru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Otrdien Liepājā atklāja Latvijā pirmo Nevalstisko organizāciju izaugsmes inkubatoru, kur pieredzējušu mentoru vadībā tā dalībnieki mācīsies piesaistīt finansējumu dažādu ieceru īstenošanai. Pēc iepriekš izsludinātas atlases inkubatora programmā jau uzņemtas 11 Liepājā strādājošas nevalstiskās organizācijas.  

Šobrīd Liepājā reģistrēts vairāk nekā 1100 dažādu nevalstisko organizāciju (NVO). Aptuveni puse no tām ir dzīvokļu īpašnieku biedrības, savukārt pārējās darbojas gan kultūras, gan sociālās palīdzības, vides aizsardzības un vēl dažnedažādās jomās.

Lai gan pašvaldība regulāri ar projektu konkursu starpniecību finansē nevalstisko organizāciju aktivitātes, daudzas idejas nav īstenotas tieši naudas trūkuma dēļ.

"Ar naudas piesaisti ir diezgan grūti, jo saprotam, ka tā ir atsevišķa sadaļa, menedžments. Visi strādājam savos tiešajos darbos, šis ir mūsu sirdsdarbs, bet esam gatavi atrast laiku, lai saprastu, kā to darīt, salāgot," stāstīja NVO "Patvērums ģimenei" vadītāja Santa Krilova.

Savukārt NVO "House of Hope" vadītāja Tatjana Makovija atzina, ka "projekti ir uz īsu brīdi kaut kādos termiņos. Jādomā, kā to pakalpojumu attīstīt tālāk. Mēs sākām atbalstīt vecākus, kuriem ir bērni ar autismu. To mēs gribam attīstīt, un nākamais – sociālais bizness, pie kā mēs strādājam un turpinām strādāt, to attīstīt".

Lai iemācītu nevalstiskajām organizācijām piesaistīt naudu no Eiropas fondiem, Liepājas pašvaldība izveidojusi pilotprojektu – Nevalstisko organizāciju izaugsmes inkubatoru, kur NVO pārstāvjus apmācīs pieredzējuši uzņēmēji.

"Pašvaldība šobrīd šajā NVO izaugsmes inkubatora pilotprojektā investējusi 10 000 eiro. Tas, uz ko ceram, ka šīs biedrības pēc inkubācijas būs spēcīgākas un piesaistīs no ārpuses vairākus simtus tūkstošus eiro," skaidroja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga (Latvijas Reģionu apvienība).

Dalībai inkubatorā pieteicās 17 nevalstiskās organizācijas, bet tika atlasītas 11, vadoties pēc to līdzšinējās pieredzes un nākotnes plāniem. 

"Tas lielais galarezultāts plānots tāds, ka organizācijas būs uzrakstījušas projektu pieteikumus, lai piesaistītu savām aktivitātēm finansējumu, un nauda atnāktu tieši uz Liepāju, nevis paliktu kaut kur citur," sacīja NVO izaugsmes inkubatora vadītājs Vilis Brūveris.

Pilotprojekts ilgs trīs mēnešus, pēc tam, izvērtējot sasniegto, pašvaldība pieļauj inkubatorā uzņemt vēl citas nevalstiskās organizācijas. Šim mērķim gan vairs netikšot tērēta pilsētas budžeta nauda, bet meklēts ārējais finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti