Rehabilitācijas centrā «Vaivari» sāk ambulatoro pakalpojumu ēkas būvniecību; izmaksas – ap 5 miljoniem eiro

Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir uzsācis jaunās ambulatoro pakalpojumu ēkas būvniecību, kas palielinās centra iespējas un piedāvās plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu personām ar funkcionālajiem traucējumiem, informēja "Vaivari". Jauno ēku plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā jau šī gada beigās.

Ēka veidota, lai nodrošinātu  vides pieejamību pacientiem ar kustību traucējumiem un piedāvātu apmeklētājiem jaunas, epidemioloģiski drošas un modernas telpas, kurās uzlabosies iespēja paplašināt un izveidot jaunus pakalpojumus, piemēram, triecienviļņu terapiju, fizikālo terapiju un telemedicīnu. Uz ēku pārcelsies arī "Vaivaru" Ortozēšanas un protezēšanas centrs, kurā izgatavo protēžu sistēmas pēc kāju vai roku amputācijām, cietās un mīkstās ortozes, ortopēdiskos apavus pieaugušajiem un bērniem. 

"Mūsu mērķis ir saglabāt, uzlabot un atjaunot iedzīvotāju veselību, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitācijas pakalpojumu un tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu sniegšanu gan Latvijas iedzīvotājiem, gan pacientiem no Ukrainas ar pēckara traumām. Jaunās telpas un to sniegtās iespējas ļaus mums gan paplašināt pakalpojumu klāstu, gan nodrošināt mūsdienīgu vidi un klīnisko bāzi rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai," norādīja "Vaivaru" valdes priekšsēdētāja Margarita Epermane.

"Vaivaru" stacionārā pērn ārstējās 4807 pacienti, no tiem 1332 bija bērni un 3475 pieaugušie, savukārt ambulatorajā rehabilitācijā, tajā skaitā dienas stacionārā, gada laikā bijuši teju 14 000 pacienti, no kuriem 10 391 saņēma valsts apmaksātus pakalpojumus. 2023. gadā ārstējās arī 107 Ukrainas karavīri ar pēckara traumām, un šogad plānota rehabilitācija vismaz 100 pacientiem no Ukrainas. 

Jaunās ēkas būvniecība notiek, īstenojot augstas gatavības projektu "VSIA "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" jaunas ēkas būvniecība, lai sadalītu pacientu plūsmu, sniegtu kvalitatīvākus ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumus epidemioloģiski drošākās telpās", kuram tika piešķirti finanšu  līdzekļi 1 996 800 eiro apmērā. Pārējais līdzfinansējums jaunās ēkas būvniecības un labiekārtošanas darbiem tiks piešķirts no "Vaivaru" iepriekšējo gadu sadalītās peļņas un no kapitālsabiedrības pašu līdzekļiem. 

Kopējā projekta īstenošanai nepieciešamā summa – aptuveni 5 miljoni eiro. 

Galvenais būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība" Guliver & Velve-AE". Autoruzraudzību veic SIA "VV Projekts", bet būvuzraudzību nodrošina SIA "Prokrial". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti