Dienas ziņas

Dome atbalsta Mārupes un Babītes nodalīšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvprātīgie palīdzēs nedziedināmi slimajiem pacientiem

Brīvprātīgie palīdzēs nedziedināmi slimajiem pacientiem Vidzemes slimnīcā

Nedziedināmi slimajiem pacientiem, kuri vada sava mūža pēdējās nedēļas vai pat dienas, bieži vien vajadzīga ne tikai ārstu aprūpe, bet vairāk emocionāls atbalsts – kopīga saruna, dzīves gājuma uzklausīšana vai vienkārši būšana blakus.  Labdarības organizācija "Hospiss LV" līdz šim palīdzīgu roku sniedza Rīgas slimnīcās, bet tagad spērusi soli tālāk – tās brīvprātīgie viesosies arī Vidzemes slimnīcā.  

"Saplaukšķinājās ar rokām ar katru no saviem mazbērniem, un kaimiņiene teica, ka viņa nekad nebija domājusi, ka šādi slimnīcā varēs izballēties," šis Vidzemes slimnīcas galvenās māsas Antras Kuprišas izstāstītais ir viens no daudzajiem stāstiem, kas trešdien izskanēja Vidzemes slimnīcā, sākot sadarbību ar labdarības organizāciju.

Turpmāk brīvprātīgie viesosies pie pacientiem arī šeit, lai cieņpilni izturētos pret jebkuru slimnieku, neatstājot viņu vienu. Tāpēc svarīgi, lai brīvprātīgais ir gatavs šādam darbam.  

"Cilvēkiem uzrodas vienreizēja vēlme uz Ziemassvētkiem vai kaut kad [labu darbu] izdarīt, bet tad tā vēlme pazūd. Mums vajag lielu brīvprātīgo loku, lai atrastu tos cilvēkus, kam tas ir tāds sirds pienākums," skaidroja "Hospiss LV" valdes locekle Ilze Zosule.

Tieši tāpēc slimnīcā trešdien notika lekcija, kura bija plaši apmeklēta. Daži no tiem, kuri gatavi sniegt savu artavu sirdsdarbā, mērojuši gana tālu ceļu no Cēsīm, Gulbenes un citām vietām.

"Mans tiešais darbs ir saistīts ar aprūpi, tāpēc nolēmu piedalīties kā brīvprātīgā," sacīja Laila no Gulbenes.

Un tikai tad, kad brīvprātīgie būs apguvuši visas zināšanas un arī psiholoģiski būs gatavi, viņi dosies pie pacientiem. "Hospiss LV" šo akciju sauc "Svētku galds", kurā, lai kaut nedaudz iepriecinātu paliatīvās aprūpes nodaļu pacientus, viņus cienā ar to, ko kāro viņa sirds. 

"Slimnīcā mēs cienājām ar saldējumu, un viens kungs teica, ka pēdējo reizi saldējumu ēda 1965. gadā. [..] Ja ko tādu pasaka, tad tu saproti, kāpēc cīnies un ved to saldējumu, un centies, lai neizkūst," atzina Ilze Zosule.

Lai uzmundrinātu, reizēm nepieciešams pavisam maz.

Vidzemes slimnīcā saka – jo ātrāk, jo labāk, saucot šos brīvprātīgos par ausīm – par ausīm, kuras sadzirdēs pacientu vēlmes un tās arī piepildīs. 

"Tā galvenā doma ir aprunāties ar pacientu, saprast, ko viņš vēlas, kā teikt, atvieglotu cilvēkiem, kam pēdējais dzīves posms ir šeit slimnīcā, lai tas notiktu cieņpilni," sacīja Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Vidzemes slimnīcas hronisko pacientu aprūpes nodaļā ikdienā atrodas aptuveni 25 pacienti.  Sākotnēji ar pacientiem sāks strādāt trīs brīvprātīgie, bet mērķis ir komandu palielināt, lai prieks šajās palātās ierodas arvien biežāk.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti