Slimnīcu biedrība: Lai slimnīcās pilnveidotu drošības mehānismus, nepieciešams atbalsts arī no valsts

Komentējot kāda pacienta uzbrukumu citam pacientam Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs vērtē, ka agresiju vienmēr nevar paredzēt un slimnīcās patlaban katram pacientam nodrošināt savu telpu nav iespējams.

Latvijas slimnīcās novērots, ka no pacientiem un piederīgajiem agresija pieaugusi, tostarp pret mediķiem, tieši Covid-19 pandēmijas laikā, un ar problēmu saskaras arī citas Eiropas valstis.

Jevgēņija Kalēja komentārs
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Taču, lai slimnīcās pilnveidotu drošības mehānismus, nepieciešams atbalsts arī no valsts, norāda Kalējs: "Tas vienkāršākais būtu videonovērošana katrā palātā, pie katras gultas, bet tas viss prasa investīcijas šajās videonovērošanas iekārtās, tas prasa personālu, kurš visu laiku tās uzrauga. Šis jautājums šobrīd absolūti netiek cilāts, jo ar šo finansējumu, kas ir slimnīcām iedalīts budžeta gadā, mēs nevaram apkalpot visu pacientu apjomu, kāds mums bija pērn, mēs nevaram pacelt mediķu algas, mēs nevaram nomaksāt ēdināšanas izdevumus. Tā kā šis vardarbības jautājums mums visiem ir zināms, mēs to regulāri pārrunājam, bet risinājuma bez valsts iesaistes noteikti nebūs."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti