Uzturlīdzekļu parādnieku skaits turpina sarukt

Uzturlīdzekļu pieprasījumu skaits Latvijā turpina sarukt. Piemēram, novembrī palīdzību prasīja vairāk nekā 26 tūkstoši personu, savukārt janvārī to skaits bija par aptuveni tūkstoti vairāk, Latvijas Radio noskaidroja Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā, kur norādīja, ka sarūk arī izmaksātā summa.

Vecākiem, kuri vienatnē audzina vismaz vienu bērnu, valsts šogad 11 mēnešos izmaksāja par diviem miljoniem eiro mazāk nekā pērn, kad izmaksāja teju 49 miljonus eiro. Tas nozīmē, ka sarūk uzturlīdzekļu parādnieku skaits.

Administrācijas pārstāve Sintija Lavska par iemesliem sacīja: "Tie ir gan visi ierobežojumi, kas tiek piemēroti, un vēl tikko stājās spēkā jaunie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz vēl plašāku ierobežojumu piemērošanu un kas motivē vecākus pašus maksāt uzturlīdzekļus. Līdz ar to nerodas vajadzība saņemt uzturlīdzekļus no garantiju fonda. Protams, kā tiek atgūti līdzekļi lielākā apmērā, – šeit mēs arī strādājam ar uzturlīdzekļu garantiju fonda parādniekiem, lai motivētu un lai veicinātu viņus atmaksāt šīs summas."

Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve Sintija Lavska
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Uzturlīdzekļiem var pieteikties arī aizbildņi un personas līdz 21 gada vecumam, kuriem nav viena vai abu vecāku un kuri nestrādā un turpina mācības skolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti