Prokuratūra nedēļas beigās lems par apsūdzību celšanu septiņgadīgās Justīnes slepkavības lietā

Decembra sākumā prokuratūra lems, vai celt apsūdzību vai arī noteikt papildizmeklēšanu septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lietā. Meitenītes tēvam un pamātei inkriminē slepkavību pastiprinošos apstākļos.  

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lietas izmeklēšana ilga aptuveni pusgadu. Tagad Valsts policija kriminālprocesu nodeva Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – meitenītes tēvu un pamāti.

"Veikti vairāki desmiti dažādu procesuālo darbību, tostarp 11 ekspertīzes, 41 pratināšana, kā arī vairākas kratīšanas, izņemšanas, personu aptaujāšanas," pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Abiem vecākiem inkriminē slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa, vainīgajiem apzinoties, ka persona ir bezpalīdzības stāvoklī, kā arī cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, nodarot tai ciešanas.

Rēzeknes novada Rogovkā vērtē, ka traģiskais notikums ir liels pārbaudījums vietējiem un jau sākotnēji bijušas aizdomas par ģimenes atbildību notikušajā.

"Tā runa par to, ka tas nav tik viennozīmīgi, gāja jau trešajā, ceturtajā dienā pēc tā notikuma. Ne tikai Nautrēnu cilvēki, visa sabiedrība gaida to lēmumu, un galu galā grib zināt patiesību, kā tas bija," atzina Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska.

Ģimenes mājā, kurā dzīvoja tēvs, Justīnes pamāte un četri bērni, šobrīd neviens nedzīvo – tas ir privāts īpašums un pagasta pārvalde vien zina stāstīt, ka pārējie bērni ir drošībā.

"Puika ir jauku vēstuli atsūtījis skolas skolotājiem pateicībā par to laiku, kad viņš ir mācījies Nautrēnu vidusskolā," atklāja Līvija Plavinska.

Savukārt mājā "logu aizkari ir aizvērti, to, ka skurstenis kūpētu, es neesmu redzējusi vēl pagaidām, arī rudenī tā īpaši apsaimniekota, apkopta netika," stāstīja Plavinska.

Prokuratūras lietvedībā krimināllieta saņemta 21. novembrī, un lēmums par apsūdzības celšanu vai papildizmeklēšanu būs pieņemts šīs nedēļas beigās.

"Šobrīd nekādus sīkākus komentārus sniegt un prognozēt, kad lietu varētu virzīt tiesai, nevaram," norādīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Iepriekš tiesā izskanēja informācija, ka aizdomās turamās personas savu vainu atzīst daļēji, meitenītes pamātes advokāts plašāk skaidrot aizstāvamās pozīciju nevēlas.

"Šis jautājums tika uzdots iepriekšējā procesa stadijā, un attieksme viņai ir pret šo visu lietu, jā, pagaidām bez komentāriem. Desmit dienas pagaidām viņa ir aizdomās turamās personas statusā, apsūdzība nav celta. Kamēr mēs neizlasām apsūdzību, būs grūti izteikt savu viedokli," sacīja advokāts Valērijs Petrovskis.

Tikmēr Līvija Plavinska atzina, ka "gribētos, lai ātrāk strādā tiesību sistēma, lai tomēr mēs ātrāk uzzinām".

"Ir bieži vien vilšanās, kad liekas, ka tas nodarījums ir stipri vien lielāks. Ja tiesas spriedumi būtu bargāki, mums arī varētu būt varbūt drošāka vide. Tas cilvēkiem ir ļoti svarīgi," sacīja Plavinska.

Par slepkavību pastiprinošos apstākļos paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai arī brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas tēvs un pamāte policiju informēja, ka meitene 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies. Meitenes meklēšana nevainagojās panākumiem, bet 20. jūnijā policija paziņoja, ka Justīne atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem.

Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēja Justīnes tēvu un pamāti, viņiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk viņi daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā, neatzīstot tīšu slepkavību. Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi, un ir grūti noteikt meitenes nāves cēloni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti