Panorāma

ES vēl nevienojas par 50 miljardiem eiro Ukrainai

Panorāma

Ministrs: Krievijas graudi ir mūsu ostās

PSKUS zaudēti 70 miljoni eiro, atlaista valde

Stradiņa slimnīcas būvniecības risku ēnā atceļ tās valdi; risks zaudēt 70 miljonus eiro

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) padome izteikusi neuzticību līdzšinējai valdei un uz gadu iecēlusi jaunu pagaidu valdi trīs locekļu sastāvā ar kompetencēm vadībā, ārstniecībā un finansēs. Šāds soli sperts laikā, kad slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā risks zaudēt Eiropas Savienības līdzfinansējumu pieaudzis līdz 70 miljoniem eiro.

ĪSUMĀ:

  • Stradiņa slimnīcas pagaidu padome uzteica darbu visai slimnīcas valdei.
  • Iemesls – risks zaudēt Eiropas naudu, ceļot A korpusa otro daļu.
  • Šis risks izrādījies vēl lielāks, nekā iepriekš rēķināts.
  • Neviens no padomes ieteikumiem, piemēram, būvuzrauga nomaiņa, nav ņemts vērā.

PSKUS informēja, ka tās padome izteikusi neuzticību slimnīcas valdei, atceļot no amatiem Rinaldu Muciņu, Ilzi Kreicbergu, Jāni Nagli un Agru Melni. 

Atceltās valdes atbildība nebeigšoties ar kabineta atstāšanu. Padome vērsīsies tiesībaizsardzības iestādēs, lūdzot izvērtēt katra atbildību par zaudētajiem Eiropas miljoniem.

Jāatgādina, ka Stradiņa slimnīcas padome, kas spērusi šo soli, ir pagaidu padome, kas iecelta šogad oktobrī. Tas noticis pēc tam, kad no amatiem tika atsaukta iepriekšējā slimnīcas padome, jo tā nav operatīvi un padziļināti vērtējusi riskus, kas saistīti ar Eiropas Savienības (ES ) struktūrfondu finansējuma apguvi.

To, ka slimnīcā situācija ir satraucoša, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina PSKUS pagaidu padomes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, norādot uz risku slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā zaudēt daļu Eiropas Savienības līdzfinansējuma, kas nu jau aplēsts 70 miljonu eiro apmērā.

PSKUS pagaidu padomes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Mēs sniedzām vairākus uzdevumus un rekomendācijas valdei, kā slimnīcas valde varētu šo otrā korpusa būvniecības projekta vadību un uzraudzību uzlabot. Un patiesībā nekas jeb maz no tā tika ieviests," sacīja padomes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš norādīja uz problēmām slimnīcas kolektīva saliedētībā un informētībā: "Mēs kā pagaidu padome vairākkārtīgi tikāmies ar kolektīvu un atsevišķi ar darbiniekiem, un mēs redzējām, ka valde nav pievērsusi pastiprinātu uzmanību un iesaistījusi slimnīcas personālu, tai skaitā ārstniecību un aprūpi mērķtiecīgos pasākumos un nav veikuši precīzas darbības, ko mēs lūdzām, lai veicinātu kolektīva saliedētību, informāciju."

Rinalds Muciņš, iepriekšējās valdes priekšsēdētājs, atlaišanu komentēt nevēlas. "Slimnīca jau neceļ [jauno korpusu], slimnīca piesaista būvnieku. (..) Es pateicu paldies slimnīcas kolektīvam par tiem izaicinājumiem, kam esam gājuši cauri, gan pārvarot Covid-19 krīzi, gan plānojot slimnīcas tālāko nākotni," pauda Muciņš.

Vienlaikus padome iecēlusi slimnīcas pagaidu valdi ar pilnvaru termiņu uz vienu gadu.

Pagaidu valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Lauris Vidzis, bet valdes locekļu amatos – Džineta Heinrihsone un Ģirts Ansons. Jaunās pagaidu valdes locekļiem ir augsta kompetence vadības, ārstniecības un finanšu jomās.

"Man patīk izaicinājumi. Pēdējos 12 gadus esmu bijis ASV lielos projektos, transformējot veselības aprūpes sistēmas, uzlabojot efektivitāti. Esmu ar ģimeni nesen atgriezties Latvijā un prieks, ka varu darīt kaut ko Latvijas labā," medijiem pastāstīja Vidzis.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valde
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valde

Stradiņa slimnīcas padome kā galvenos uzdevumus pagaidu valdei izvirzījusi organizatoriskās vadības uzlabošanu, būvniecības un citu attīstības projektu finanšu stabilizāciju, personāla apmierinātības un saliedētības veicināšanu.

Jaunās pagaidu valdes pilnvaru termiņš sākas 28. oktobrī.

KONTEKSTS:

Veselības ministrs pēc vizītes Stradiņa slimnīcā secināja, ka A korpusa otrās kārtas būvniecībā pēdējos mēnešus notikusi "mīņāšanās uz vietas". Ministrs pieprasīja līdz nedēļas beigām sniegt pilnvērtīgu informāciju par nozīmīgā projekta plānošanu.

Oktobra sākumā saistībā ar risku zaudēt ES naudu no amatiem atsaukta slimnīcas padome un ievēlēta jauna pagaidu padome. Tās galvenie uzdevumi būs ārējais būvniecības audits un starpnieku piesaiste sadarbībai ar būvniecības uzņēmumu. Pagaidu padome atzinumus gaida novembra pirmajā nedēļā.

Jaunajā Stradiņa slimnīcas ēkas daļā paredzēts izvietot Neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti