Prokrieviskais aktīvists Tatarčuks neierodas uz tiesu

Rīgas pilsētas tiesā trešdien, 27. septembrī, bija paredzēts skatīt lietu, kurā apsūdzēts prokremliskais aktīvists Andrejs Tatarčuks. Taču apsūdzētā neierašanās dēļ sēde nevarēja notikt.

Andrejs Tatarčuks apsūdzēts par ārvalstij noteiktu sankciju pārkāpšanu. Taču sēde nevarēja notikt, jo apsūdzētais uz to nebija ieradies.

Pats Tatarčuks uz telefona zvaniem neatbildēja, bet viņa advokāte Imma Jansone informēja, ka viņas klients uz sēdi neesot ieradies "veselības stāvokļa dēļ".

Jautāta, vai viņas aizstāvamais atrodas Latvijā, advokāte atbildēja noliedzoši, bet neatklāja, kurā ārvalstī viņš atrodas.

Nekāds drošības līdzeklis Tatarčukam nav noteikts, tādēļ viņš drīkst atrasties ārpus Latvijas.

Nākamā tiesas sēde noteikta 12. decembrī, kad tiesa arī vērtēs, vai neierašanās uz šodienas sēdi bijusi attaisnojama.

Aģentūra LETA otrdien ziņoja, ka pirms tiesas sēdes pazudis arī bijušais Rīgas domnieks Ruslans Pankratovs, kurš citā lietā apsūdzēts par nacionālā naida kurināšanu un nesaticības izraisīšanu pret ukraiņiem. Arī viņu tiesā aizstāv Jansone, kurai nebija informācijas par Pankratova atrašanās vietu. 

Septembra vidū nevarēja notikt arī bijušā Rīgas domes deputāta Igora Kuzmuka lietas izskatīšana, jo arī viņš esot saslimis. Kuzmuks apsūdzēts par aicinājuma vākt līdzekļus Krievijas iebrucēju Ukrainā atbalstam.

KONTEKSTS:

Šogad vairākās tiesās Rīgā skata lietas apsūdzībā par Eiropas Savienības (ES) sankciju pārkāpšanu pret vairākiem autoriem, kuri vēl pirms Krievijas sāktā pilna mēroga kara Ukrainā publicējušies mediju holdingā "Rossiya Segodnya" ietilpstošajās vietnēs "Sputnik" un "Baltnews", viens no viņiem ir arī šo vietņu autors Tatarčuks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti