Iekšējās drošības biroja šefs Mūrnieks joprojām skaitās amatā un vērsies tiesā par savu atvaļināšanu

Neraugoties uz iekšlietu ministra Māra Kučinska ("Apvienotais saraksts") lēmumu, Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks joprojām atrodas amatā, turklāt viņš ir vērsies tiesā par savu atvaļināšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

24.maijā Iekšlietu ministrija aģentūrai LETA paziņoja, ka Mūrnieks no 26.jūnija beigs pildīt amata pienākumus. Viņa vietā bija plānots iecelt Valsts policijas priekšnieka vietnieku, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku Andreju Grišinu.

Tagad aģentūrai LETA zināms, ka Mūrnieks ir sasirdzis, un, kamēr viņam spēkā slimības lapa, atbrīvošanas procesu juridiski līdz galam nav iespējams pabeigt.

Tāpat Mūrnieks ir vērsies Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā ar pieteikumu par iekšlietu ministra 24. maija rīkojuma "Par atvaļināšanu no dienesta" atcelšanu un labvēlīga administratīvā akta izdošanu, ar kuru pieteicējam tiktu pagarināts dienesta pienākumu izpildes laiks līdz 2025. gada 31. oktobrim. 

Administratīvā lieta ierosināta 12. jūnijā, bet tās izskatīšanas datums vēl nav noteikts, apstiprināja tiesā.

Mūrnieks vadīja IDB kopš tā dibināšanas 2015. gadā. 2020. gada jūlijā valdība pagarināja Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem – līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti