Aizturēts Ģertrūdes baznīcas postītājs; izmeklēšanā skaidro rīcības motīvus

Valsts policija (VP) trešdien, 26. jūlijā, Rīgā aizturējusi vīrieti, kurš svētdien, 23. jūlijā, Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā sabojāja kristību trauku un ikonu, izkaisīja smiltis, izlaistīja ūdeni un draudēja baznīcas dežurantei. 

Aizturētais ir dzimis 1992. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. VP izmeklēšanas laikā skaidro vīrieša rīcības motīvus.

Mācītājs Krists Kalniņš Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka vandalis posta darbu pastrādāja aptuveni piecu minūšu laikā. 

"Ap pusčetriem ienāca vīrietis maskā, piedraudēja dežurantei, ja kādam zvanīs, nositīs viņu. Viņam bija līdzi divas pudeles, viena ar smiltīm, otra ar ūdeni. Meta tās pudeles altāra virzienā," svētdienas notikumus atstāstīja mācītājs.

Uzbrukuma motīvi nav skaidri, bet mācītājam ir divas notikušā versijas. Viena, ka tas ir naida akts pret kristīgo ticību un visu, ko tā pārstāv. Otrā versija ir par jaunu vīrieti, kurš dienu iepriekš baznīcā bijis dusmīgs par altāra daļā izlikto Ukrainas karogu. Viņš solījis atgriezties, ja karogs netiks noņemts.

Saistībā ar notikušo VP uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Tāpat izmeklēšanas laikā tiks vērtēti draudi, ko vīrietis izteicis baznīcā.

Ceturtdien, 27. jūlijā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti