Valsts pārvaldē plāno vienotu platformu grāmatvedības un finanšu uzskaitei

Varētu veidot centralizētu grāmatvedības un personāla lietvedības, budžeta plānošanas un finanšu vadības platformu koplietošanas pakalpojumu nodrošināšanai Vienoto pakalpojumu centrā, otrdien, 27. jūnijā, vienojās valdība. Plānots, ka platforma sāks darbu līdz 2026. gada pirmajam ceturksnim, pakāpeniski uzsākot resoru grāmatvedības uzskaites centralizāciju, liecina projekta anotācija.

Šobrīd lielākā daļa – 94% – valsts iestāžu lieto vienu finanšu grāmatvedības uzskaites informācijas sistēmu – "Horizon/Hop". Sistēma atzīta par izdevīgāko risinājumu, tādēļ plānots tajā attīstīt centralizēti nepieciešamās funkcionālās un nefunkcionālās prasības, lai sasniegtu augstāku automatizācijas līmeni, norādīts anotācijā. 

Vienoto risinājumu ir būtiski veidot ar vienotām datu struktūrām, klasifikatoriem, plūsmām, algoritmiem, izmantotajiem moduļiem, kas veicinātu standartizāciju, digitālo transformāciju un datu tālākizmantošanas iespējas, sacīts projekta anotācijā.

Tomēr ilgtermiņā varētu iegādāties jaunu risinājumu, ja centralizācijas rezultātā tiek identificēti būtiski funkcionālie vai nefunkcionālie ierobežojumi, ko "Horizon/Hop" nevar nodrošināt vai to izstrāde ir nesamērīga. 

Vienotās platformas projekta izmaksas varētu būt 15 739 080 eiro,

no kuriem 13 440 000 eiro būtu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma investīcija. Savukārt no valsts budžeta PVN izmaksu segšanai aprēķināti 2 299 080 eiro.

Vienoto risinājumu budžeta plānošanas un finanšu vadībā izmanto Finanšu ministrija, resori un iestādes valsts budžeta plānošanai kontrolei un izpildei, savukārt resoros un iestādēs strādājošie finansisti to izmanto iestādes un resora līmeņa budžeta plānošanai, kontrolei un izpildei.

KONTEKSTS:

Lielākā daļa valsts iestāžu izmanto vienu finanšu grāmatvedības uzskaites informācijas sistēmu – "Horizon/Hop", taču ar atšķirīgu komplektāciju, moduļiem, versijām un papildu izstrādnēm.

Lai veicinātu digitālo transformāciju, plānots veidot vienotu risinājumu centralizētu platformu, kurā pakāpeniski tiks sākta resoru grāmatvedības uzskaites centralizācija. Plānots tās darbu sākt līdz 2026. gada pirmajam ceturksnim.

Platforma paredzēta centralizētu grāmatvedības un personāla lietvedības, budžeta plānošanas un finanšu vadības pakalpojumu nodrošināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti