Dienas ziņas

Aknu transplantācijas problēma Latvijā – diagnostika

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Atgriežas Latvijā pēc veiksmīgas karjeras Lielbritānijā

Pēc veiksmīgas karjeras Lielbritānijā sapņa īstenošanai atgriežas Latvijā; dzīve – labāka te

Madara Mestere un Marta Vētra 12 gadus dzīvoja Lielbritānijā, tur sasniedzot augstus karjeras sliekšņus. Taču tagad viņas ir atgriezušās dzimtenē, lai īstenotu savu sapni. Abas iekopj puķu dobes, veido dārzeņu vagas, organizē dažādus ar ēdieniem saistītus pasākumus piemājas šķūnī un jūtas laimīgas.

Pērn uz dzīvi Latvijā atgriezās 9,3 tūkstoši reemigrantu. Tas ir par pāris tūkstošiem vairāk nekā citus gadus. Iemesli ir dažādi.

Madara un Marta Latvijā atgriezās pērn aprīlī, lai paspētu pavasara darbus savā dārzā un arī sāktu kopēju biznesu. Marta šajā tandēmā vairāk atbild par dārzu.

Lielbritānijā Marta nodzīvoja 12 gadus, sasniedzot augstu karjeras līmeni – viņa bija modes veikala direktore. "Mums ir 35 gadi, līdz tam vecumam tu savā karjerā esi kaut ko iemācījies, kaut ko nogruntējies. Tev ir droša zināšana par to, ko tu zini.

Darīt šos [darbus dārzā] ir ļoti ārā no komforta zonas, viss ir nezināms," stāstīja Marta.

Viņa atzīst, ka zināšanas dārzkopībā pārsvarā smeļas no dabas – tajā viss ir priekšā uzrakstīts, atliek tikai saprast un darīt.

Savukārt Madara Lielbritānijā nodzīvoja 13 gadus, kļūstot par restorānu tīklu vadītāju. Kā pati saka – esmu daudzus atvērusi un ir arī tādi, ko aizvēru. Viņas atbildība pašu saimniecībā Latvijā vairāk ir pasākumu rīkošana un ēst gatavošana, bet arī kāds smagāks darbs viņai ir pa spēkam.

"Mums jau bija doma, mēs, Anglijā dzīvojot, jau teicām, ka laukos gribam uztaisīt ēdienu piegādi lauku cilvēkam. Kad tu dzīvo pilsētā, tev ir daudz, tu vari dabūt picu, tu vari dabūt sušī, laukos tu nevari," stāstīja Madara.

Šķūnis, kurš savulaik bija pilns ar metāllžūžņiem, kopā ar ģimeni iztīrīts un izveidots par pasākumu norises vietu. 

"Ne katram ir iespēja ēst šķūnī. Un no tās reizes tad lielie pasākumi pie mums ir; nākamais pie mums bija Ziemassvētku veikals – Pirmajā adventē mēs te uzbūrām Ziemassvētku veikalu.

Sešas stundas mums bija tā, ka ceļš bija nobloķēts, cilvēki nāca [kājām] piecas minūtes, mums bija āra pašapkalpošanās virtuve.

Cilvēki ēda zupu, sēdēja pie ugunskura, un tad iekšā bija veikals," sacīja Madara.

Galvenie iemesli, kāpēc Marta un Madara atgriezās Latvijā, ir kopēji sapņi. Neraugoties uz salīdzinoši labo dzīvi ārvalstīs, viņas vēlējās kaut ko tikai sev un arī izjust ģimenes plecu.

"Šeit, Latvijā, kur mums ir ģimene, kur mums ir draugi, kur mums ir tāda atbalsta aizmugure un arī tas, kā mēs to darām," sacīja Madara.

Lielbritānijā viņas pelnīja 70 tūkstošus eiro gadā, bet tagad Latvijas biznesā pat desmit reizes mazāk. Taču abas vienbalsīgi saka – dzīve Latvijā ir labāka.

"Te tomēr tā dzīves kvalitāte ir tik daudz reizes augstāka. Anglijā sabiedrība tomēr ir ierāmēta," pauda Marta.

Madara un Marta novēl katram ārzemēs dzīvojošam latvietim atrast sevi un, iespējams, tieši Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti