Dienas ziņas

Zināmi 9. klašu eksāmenu rezultāti

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Levits: Nākamais prezidents turpinās iesākto politiku

Levits: Nākamais prezidents turpinās daudz iesākto politiku

Prominentas sabiedrības klātbūtnē otrdien, 27. jūnijā, uz savas darbības četrgadi atskatījās Valsts prezidents Egils Levits. Uzrunā galveno uzmanību prezidents veltīja drošībai un ārpolitikai, tāpat pieskārās arī latviskuma un valsts attīstības jautājumiem.  

Eksprezidenti, politiķi, nevalstisko organizāciju pārstāvji, garīdznieki un daudzi citi sabiedrībā atpazīstami cilvēki – šāds cilvēku pulks otrdien Rīgas pilī uzklausīja tās saimnieka runu par savas darbības laikā paveikto.

"Es esmu pateicīgs Latvijas tautai par uzticību un man doto iespēju četrus gadus kalpot Latvijas valstij Valsts prezidenta amatā. Es pateicos saviem politiskajiem padomniekiem un visiem pils darbiniekiem par degsmi, par atdevi un par saliedētu komandas darbu. Es pateicos visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, ar ko man bija tas gods satikties un sadarboties," sacīja Levits.

Viņš arī pateicās "it sevišķi saviem domubiedriem un konstruktīviem kritiķiem, ar kuriem es varēju dalīties savās pārdomās".

Tāpat Levits pauda pārliecību, ka lielu daļu viņa iesākto virzienu turpinās arī nākamais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš prezidenta pilnvaras pārņems jau nākamnedēļ.

"Šīs politikas, kuras es arī esmu mēģinājis virzīt šajos četros gados, ir tādas, kas ir jāturpina. Un es zinu, ka daudzas no tām ir ļoti svarīgas. It sevišķi, protams, ārējā un drošības politika – jaunajam Valsts prezidentam. Un es vēlu viņam visu to labāko, jo – ja viņam ies labi, tad arī mums pārējiem ies labi," sacīja Levits.

Kas attiecas uz paša Levita nākotnes plāniem – viņš norādīja, ka turpinās strādāt Latvijas labā.

"Mans politiskais vadmotīvs ir bijis vienmēr strādāt Latvijas labā. Sākot jau ar trimdas un atmodas laiku un visās pozīcijās pēc tam. Arī turpmāk strādāšu Latvijas labā – kā atbildīgs savas valsts pilsonis un kā brīvs cilvēks," pauda prezidents.  

KONTEKSTS:

Saeima 31. maijā par Valsts prezidentu ievēlēja pašreizējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Par Rinkēviča ievēlēšanu nobalsoja 52 deputāti, JV balsojumā atbalstot opozīcijas politiķiem no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvajiem". Uz Valsts prezidenta amatu kandidēja arī Uldis Pīlēns un Elīna Pinto.

Līdzšinējā Valsts prezidenta Egila Levita amata pilnvaras beigsies 8. jūlijā. Viņš atzinis, ka pēc prezidentūras beigām gatavs turpināt strādāt Latvijas labā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti