Dienas ziņas

Zelenskis aicina Sji un Baidenu uz miera samitu Šveicē

Dienas ziņas

Karstumā palielinās pacientu skaits slimnīcās

VUGD raizējas par karstā laika sekām uz ūdens

Karstais laiks VUGD liek bažīties par drošību uz ūdens

Karstā svelme šajās dienās mudina daudzus doties peldēties, taču vairums no atpūtniekiem neapzinās savas peldētprasmes un ir pārdroši uz ūdens, uzskata Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Šā gada peldsezonā noslīkuši jau seši cilvēki. Lūkojoties uz laikapstākļu prognozēm, VUGD baidās, ka rudenī, kad peldsezona būs beigusies, statistika būs vēl sliktāka. VUGD šajās dienās vairākās vietās rīko mācības. 

VUGD Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras daļas vada komandieris Reinis Pinnis stāstīja par mācībām: "Atstrādājam dažādus glābšanas paņēmienus ūdenī. Ir glābšanas dēlis – simulējam, ka cilvēkam būtu jātiek pakaļ ar šo glābšanas dēli un jāizglābj, kā arī ar laivu strādājam un glābšanas riņķi."

Valmieras publiskajā pludmalē ugunsdzēsēji glābēji, kā paši teica, iedzen muskuļos simtiem reižu izrunātās un trenētās darbības, lai glābtu. 

Ilgstošais karstums rada lielas raizes glābējos – atpūtnieku pārdrošība, neprasme peldēt un arī alkohols kombinācijā ar cilvēku vēlmi atveldzēties ūdenī var būt bīstmami. 

VUGD Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras daļas komandieris Mārtiņš Lingarts sacīja: "Pēc šī, kas pašlaik notiek, ar bažām gaidu, kas, piemēram, būs septembrī, kad aptuveni peldsezona beidzas, kāda mums tā statistika būs, ja šādi turpināsies. Nekas iepriecinošs nav, jo vasara nav vēl sākusies."

Lingarts arī norādīja, ka cilvēki bieži vien pārvērtējot savas peldēšanas prasmes. "Ja tu gribi, peldi gar krastu, kur vari ar kājām zemi aizsniegt, peldi visam ezeram gar krastu apkārt. Daudziem vajag mēģināt pierādīt, ka es varu pārpeldēt tam ezeram pāri," pauda VUGD pārstāvis.

VUGD vislielāko uzmanība aicina pievērst bērniem – vecāki vai bērnu pieskatītāji nedrīkst ne brīdi novērsties telefonos vai sarunās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti