Dienas ziņas

Latvijā veidos dronu armiju

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Grāmatā atklāj Satversmes sapulces deputātu biogrāfijas

Grāmatā atklāj Satversmes sapulces deputātu biogrāfijas

Godinot Latvijas parlamentārisma aizsācējus, klajā nākusi grāmata, kurā apkopotas Satversmes sapulces deputātu biogrāfijas. Līdzās vispārzināmiem faktiem par agrākajiem politiķiem vēsturniekiem bijuši arī vairāki atklājumi.  

Grāmatā iekļautas 163 Latvijas Satversmes sapulcē ievēlēto deputātu biogrāfijas, kuri darbojās Satversmes sapulcē no 1920. gada 1. maija, kad notika tās atklāšanas sēde, līdz 1922. gada 3. novembrim – Satversmes sapulces pēdējai sēdei. 

Vēsturnieks Gints Zelmenis norādīja, ka trešdaļa deputātu, kuri darbojās Satversmes sapulcē, okupācijas laikā tika represēta. 

Izdevumā aplūkotas gan Satversmes sapulces vēlēšanas, to rezultāti un darbība kopumā, gan ievēlēto deputātu izglītības līmenis un politiskā darbība. Tāpat ir iezīmēti arī deputātu tālākie likteņi pēc Satversmes Sapulces pilnvaru beigām.

"Caur biogrāfijām mēs varam pastāstīt, cik dažādi un traģiski bija viņu likteņi (..)

Mani pārsteidza, cik daudz bija traģisku likteņu, cik daudzus izsūtīja uz Sibīriju, cik daudzi krita karā," atzina Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža.

Grāmatā atrodama informācija par  Satversmes sapulces prezidija un komisiju sastāvu, kā arī tā papildināta ar dokumentiem un fotogrāfijām. 

Izdevuma sastādītāji ir Ēriks Jēkabsons, Valters Ščerbinskis un Gints Zelmenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti