Pensionāri kongresā vērš uzmanību uz nevienlīdzību piemaksās par darba stāžu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā ir vairāk nekā simt tūkstoši pensionāru, kuri joprojām nesaņem piemaksu par darba stāžu līdz 1995. gada beigām. Tas attiecas uz senioriem, kuri pensijā ir kopš 2012. gada, informēja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītāja Aija Barča.

Problēma par piemaksām ir iekļauta kongresa rezolūcijā, ko paredzēts nosūtīt Saeimai un valdībai, pastāstīja Barča. Viņa uzsvēra, ka piemaksa par darba stāžu ir viena no galvenajām risināmajām prioritātēm, jo ir redzama nevienlīdzība personām, kas iesniegušas dokumentus 2011. gada beigās un 2012. gada sākumā. 

Pensionāri iebilst pret nevienlīdzību pensiju piemaksās
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Skartajām personām ir tiesības vērsties Satversmes tiesā nevienlīdzīgas attieksmes dēļ, sacīja Barča. Viņa paskaidroja, ka LPF ir piedalījusies Satversmes tiesas sēdēs par minimālajām pensijām.

"Satversmes tiesas spriedums ir, Saeimā ir jārosās," teica Barča.

Pensionāri iestājas arī par pensiju indeksāciju divreiz gadā, ja inflācija gadā pārsniedz 5%. Vēl viens sāpīgs jautājums pensionāriem ir par veselības aprūpi, lai ātrāk tiktu pie izmeklējumiem un varētu sākt ārstēšanu.

Barča federācijas kongresā amatā pārvēlēta uz otro termiņu. Savukārt par LPF priekšsēdētājas vietnieci atkārtoti ievēlēta Dzintra Žilde, bet par otru vietnieci ievēlēta Vija Brikmane no Siguldas pensionāru apvienības.

Tāpat kongresā ievēlēta valde 19 cilvēku sastāvā, no kuriem puse ir jauni valdes locekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti