Ar pasākumiem atzīmēs Latgales kongresa dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš 2019. gada 27. aprīļa ar dažādiem pasākumiem, konferencēm, lekcijām un izstādēm Latvijā atzīmē Latgales kongresa dienu. Šis datums izraudzīts, jo pirms 106 gadiem Rēzeknē notika pirmais Latgales kongress, kurā Latgales latvieši lēma, ka Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem.

Dažādi pasākumi plānoti arī ceturtdien, 27. aprīlī: Saeimā šim notikumam par godu būs svinīgā ārkārtas sēde, Rēzeknē visas dienas garumā cilvēki aicināti nolikt ziedus pie pieminekļa "Latgales kongresam 100", bet pulksten 17.30 sāksies izzinošs pārgājiens, kura maršruts vedīs pa Latgales kultūras darbinieku vārdā nosauktajām Rēzeknes ielām.

Par vienu no lielākajiem šodien plānotajiem pasākumiem – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkoto konferenci par godu profesoram un literatūrzinātniekam Vitoldam Valeinim – Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska pastāstīja: "Pagājušajā gadā viņam apritēja 100 gadi. Ir ļoti svarīgi atcerēties šī cilvēka veikumu, tāpēc, ka, neskatoties uz visiem aizliegumiem, viņš ir viens no tiem, kas cauri gadiem iznesis latgaliešu valodas ideju, viens no pirmajiem ir sācis izdot un apkopot latgaliešu literatūru un paspējis dzīves laikā izdot savu latgaliešu literatūras vēsturi un arī latgaliešu dzejas antoloģiju."

Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šuplinska arī norādīja – ir pierasts, ka aprīlis ir atmodas laiks latgaliskajiem notikumiem ne tikai tāpēc, ka tieši šajā mēnesī ir noticis Latgales kongress, bet arī tāpēc, ka drukas aizliegums, tika atcelts 1904. gada aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti